Sbor z Winchesterské katedrály vystoupí v Brně a v Praze

sbor_z_Winchestrske_katedraly250Brno, 18. března 2011 (MEDIAFAX) - Mezinárodně proslulý sbor z Winchesterské katedrály ve Velké Británii představí 2. dubna v Brně speciální program pro postní dobu a 4. dubna v Praze zazní hudba určená pro slavnostní události. V pátek o tom informovala Dita Křížová ze společnosti Best Communications.

Na koncertě v Brně, který se bude konat ve starobrněnském klášteře, uslyší hosté melodie od Sebastiana Bacha, Williama Bryda a Henryho Purcella. Koncert v Praze se bude konat v katedrále sv. Víta, kde návštěvníci uslyší hudbu z období vlády královny Alžběty I. a skladby od varhaníků Westminsterského opatství Henryho Purcella a Johna Blowa. Dále zazní hudba používaná při korunovacích ve Velké Británii.

Katedrální sbor složený z chlapců a mužů představuje tradici zpěvu sahající ve Winchesteru tisíce let do minulosti, která zároveň čerpá z historie duchovní hudby ve Velké Británii.

Sbor, který zpívá ve školním období osm bohoslužeb týdně, je jedním z předních britských katedrálních sborů. V posledních letech sbor například vystupoval v Německu, Francii, Itálii nebo Spojených státech amerických. Mladí choralisté se vzdělávají na Pilgrims´School v blízkosti Winchesterské katedrály a jejich koncerty živě nahrává BBC.

"Choralisté Winchesterské katedrály mají bohatou hudební historii a jsme rádi, že nyní můžeme vystoupit v České republice. Doufáme, že hosté budou povzneseni vystoupením těchto talentovaných zpěváků, kteří zazpívají ve dvou nejkrásnějších kostelech střední Evropy," uvedl hudební ředitel sboru Andrew Lumsden.

Katerina Vlasáková

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce

Žádné události

Tiskárna Brno (CCB)