Představení souboru Shen Yun, který vystoupí v Brně, vznikalo tisíce let

Brno, 8. března 2011 - Newyorský soubor Shen Yun Performing Arts přijede v rámci svého světového turné do České republiky a vystoupí ve dnech 15. a 16. března 2011 v Janáčkově divadle v Brně. Diváci budou mít opět příležitost vidět klasický čínský tanec v tom nejčistším a nejdokonalejším provedení.

shen-yun

Vystoupení Shen Yun zobrazuje tradiční čínskou kulturu v pravém slova smyslu. Je to studie půvabu, moudrosti a všech ctností, které se v čínské civilizaci tříbily po tisíce let. Umělci Shen Yun dnes tyto ušlechtilé tradice následují. Mají společný cíl - obnovit čínskou kulturu a vrátit jí její původní nádheru. Každý rok soubor uvede nové, velkolepé představení, kterým nás přenese ze spěchu moderního života k zážitku čistoty a nejvyššího půvabu.

Popularita představení SHEN YUN roste
V roce 2010 Shen Yun Performing Arts navštívil přes 100 měst ve 25 zemích čtyř světadílů. Představení zhlédlo více než milión lidí a výkony umělců odměňovaly ovace ve stoje. U nás v České republice roce jsme v roce 2009 v Janáčkově divadle v Brně pro velký zájem přidávali třetí odpolední představení. V roce 2010 byla všechna tři pořádaná představení vyprodaná – dlouhotrvající potlesk obecenstva opakovaně volal umělce zpět a opona šla dokonce šestkrát nahoru.

V roce 2011 soubor míří do nejprestižnějších divadel světa jako jsou Lincoln Center v NewYorku, Opera House v San Franciscu, Kennedy Center ve Washingtonu DC a English National Opera v Londýně. Navštíví i mnoho dalších měst v Evropě a Austrálii a vystoupí také v Japonsku.

Společnost Shen Yun Performing Arts byla založena v New Yorku a je zcela nezávislá na čínském komunistickém režimu, který tradiční čínskou kulturu desítky let zneužíval a ničil. Představení, jako je Shen Yun, už dnes v Číně neuvidíte. Jeden zcestovalý Newyorčan poznamenal: „Viděl jsem Čínu na vlastní oči už dřív, ale na tomto představení poznala Čínu má duše.“


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události