Sezóna vrcholí v Národním divadle Brno

Brno, 13. ledna 2011 - Napište si do kalendáře na rok 2011 dvě data: 15. ledna a 29. ledna. Nemůžete přece chybět na reprezentačním plesu města Brna v Mahenově divadle ani na maškarním bále – exkluzivním večeru na mozartovské téma, který se v nejrůznějších variacích odehraje v Divadle Reduta.

nd01

 

Ples před oponou

Kulturně-společenský vrchol sezóny na celé Moravě má datum 15. ledna 2011. Právě v tento den se ve speciálně upraveném Mahenově divadle uskuteční pod záštitou primátora města Brna Romana Onderky druhý ročník akce s názvem Ples před oponou – Reprezentační ples města Brna.

Zahajovací ročník Plesu před oponou byl obrovským překvapením. Ukázalo se, jak moc Brnu a jižní Moravě podobná akce chyběla. Ples před oponou vytvořil třetí vrchol trojúhelníku významných kulturně-společenských akcí a zařadil se po bok vídeňského a bratislavského Plesu v opeře.

Na hosty exkluzivního večera čekala speciální podlaha Mahenova divadla, která zrušila rozdíl mezi jevištěm a hledištěm a udělala z celého prostoru jeden veliký taneční parket. Na něm se představili například Peter Dvorský, Boney M, Pavol Habera nebo Olympic. Nechyběla charitativní dražba, na které se mezi hosty vybralo 380 tisíc korun, a samozřejmě ani tanec.

Na úspěšný první ročník chtějí navázat jeho pořadatelé, kterými jsou BM společnost Media Production a Národní divadlo Brno, a budou se snažit vysoko nastavenou laťku ještě překonat. Ples před oponou 2011 tak chystá celou řadu nových zážitků.

Večerem bude stejně jako loni provázet moderátorské eso Marek Eben. Na uvítanou zazpívá operní diva Eva Urbanová. Mezi další účinkující se zařadí Lou Bega, který jistě zazpívá i svůj megahit Mambo No. 5, Miro Žbirka a Martha, sólisté Janáčkovy opery a Baletu Národního divadla Brno a další hvězdy.

Ceny vstupenek začínají na dvou tisících korun. Za místo v hlavním sále zaplatíte sedm tisíc korun, za lóži ve zvýšeném přízemí osmnáct a za prezidentskou lóži pro dvanáct osob rovných sto tisíc korun.

www.plespredoponou.cz

Maškarní bál aneb Mozart v Redutě

Původ oblíbeného maškarního bálu, který se uskuteční 29. ledna, vychází z historie, kdy v brněnské Redutě koncertoval jedenáctiletý Mozart se svou sestrou Nanerl. Pudr, bílé punčochy a paruky, tak by se také dal tento večer charakterizovat. Ale není nutné být pro vstup na bál v historickém oděvu, i když stále více návštěvníků přichází v barokním, rokokovém či klasicistním kostýmu. Doplňují jej škrabošky, od těch nejušlechtilejších snad z Benátek, po docela obyčejné papírové. Škrabošku je možné si za drobný peníz zakoupit i přímo na plese.

nd02

Ve všech prostorách Divadla Reduta, scény Národního divadla Brno, se toho večera mísí minulost, současnost i budoucnost. Například loni na velké módní přehlídce Petra Kaloudy a Pavla Jevuly, držitele ocenění Top Star Designer, vystoupily manekýnky v nádherných uměleckých šatech z papíru. Pavel Jevula z grafických listů studentů FAVU VUT vytvořil modely, které vzbudily velkou pozornost.

V prvním patře Reduty se také tentokrát odehraje klasický bálový program – orchestr, tanec, krátké kulturní programy, módní přehlídky nejnovějších trendů. Ve vestibulu bude možné se nechat nalíčit dobově či současně a také učesat od odborníků. V nádherném redutním sklepení byl v minulých ročnících od pozdějších hodin velký zájem o kartářku. O čem si povídala s hosty, nikdo neví...

Ve sklepení při ochutnávce vína zval DJ na svou produkci současné hudby. Ale už tradičně nesmí na Maškarním bále chybět ani dobový tanec 18. století – menuet, který bude již počtvrté spolu se svými studenty učit Hana Litterová, držitelka Ceny Thálie a bývalá sólistka brněnského baletu.

Vstupenky jsou v dostání v předprodejích Národního divadla Brno.

www.ndbrno.cz
Národní divadlo Brno


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...