Slavnosti vína

Kanadští Death From Above poprvé v Česku, vystoupí na Flédě

Brno, 10. srpna 2018 - Kanadská dvojka Death From Above vystoupí poprvé v Česku. Noise-kytarový projekt z Toronta představí 20. srpna na Flédě úspěšné album Outrage! Is Now, které sklízí chválu věhlasných médií jako Pitchfork či Independent. Kapela ve složení bicí a baskytara předvede v Brně show, která si získala fanoušky festivalů jako Glastonbury, Coachella nebo Lollapalooza.

   

Špilberk žije 2018 - Případ legionářské čepice

Brno, 9. srpna 2018 - Špilberk žije! Největší tradiční akce Muzea města Brna vám už po šesté otevře v sobotu 8. a neděli 9. září celý hrad Špilberk. Prohlédnete si všechny hradní prostory a zákoutí a užijete si spoustu zábavy pro celou rodinu. Špilberk se naladí na atmosféru první republiky – vždyť právě letos si připomínáme 100 let od vzniku Československa.

   

Na Jazzový maraton v Brně přijedou Garrett a Herman

Brno, 3. srpna 2018 - Multižánrový festival Maraton hudby odstartuje v Brně už příští čtvrtek a jeho druhý den bude patřit jazzu. Jazzový maraton zamíří do Sono Centra v pátek 10. srpna, kde od 19:30 nabídne originální pohled do současnosti žánru. Festival poskytne prostor jak nadějné brněnské kapele saxofonisty Marka Kotači, tak i světovým hvězdám z Izraele a USA – pianistovi Yaronu Hermanovi a saxofonistovi Kennymu Garrettovi.

   

Čtyřdenní Maraton hudby Brno 2018

Brno, 3. srpna 2018 - Pokud si za celý rok nemáte čas zajít na koncert, o prodlouženém víkendu, od 9. do 12. srpna, to můžete dohnat. V nabídce jsou hvězdná jména naší i zahraniční hudební scény, zajít si můžete na nový cirkus, jazz, rock, punk-rock, folklor, šansony, hiphop, crossover, beatbox, flašinety, Bezuliční busking, ale třeba také na ohňovou show nebo na kytarovou, klavírní či varhanní klasiku i na skvostnou mši Antonína Dvořáka.

   

Leitnerka zahájí třetí měsíc festivalu UPROSTŘED

Brno, 30. července 2018 – Festival UPROSTŘED vstupuje do třetího měsíce konání programem pro děti i dospělé s názvem Leitnerka uvádí: OLTEC KLUB showcase. Akce se koná 1. srpna od 15.30 hodin na veřejném prostranství u tramvajové smyčky na Nových sadech. Klub Leitnerova, jehož zřizovatelem je městská část Brno-střed, návštěvníkům představí průřez svou dramaturgií, z významné části postavenou na brněnských umělcích a performerech.

   

O víkendu se v Moravském krasu otevřou běžně nepřístupné jeskyně

Brno, 26. července 2018 - O víkendu 28.-29. července se mohou všichni návštěvníci Moravského krasu těšit na velkolepé oslavy 750 let od první písemné zmínky o obci Holštejn. Tyto slavnosti by si neměli nechat ujít zejména všichni milovníci středověku, protože bohatý program bude zaměřen právě na něj. Na své si však přijdou také milovníci speleologie a je připraven i program pro děti.

   

Letní scéna Divadla Bolka Polívky začíná v neděli 22. července

Brno, 19. července 2018 – Zpříjemnit si letní večery kulturou mohou od 22. července do 5. srpna návštěvníci Letní scény Divadla Bolka Polívky v Brně. V atraktivním prostředí nádvoří Staré radnice ožijí dojemné i bláznivé příběhy v podání známých hereckých osobností. Bolek Polívka v představení Šašek a syn započne převýchovu svého syna Vladimíra v šaška, v autorské hře DNA se střetne se svou dcerou Annou.

   

Strana 1 z 218