Jubilejní Čarovné tóny Macochy rozezní od 5. června jeskyně Moravského krasu

Brno, 29. května 2024 – Již popětadvacáté budou moci milovníci hudby odzkoušet vynikající akustiku jeskyní Moravského krasu na Blanensku. Jubilejní cyklus pěti večerních koncertů Čarovné tóny Macochy se uskuteční od 5. do 9. června 2024. Zahájení přehlídky obstará v jeskyni Výpustek u Křtin ve středu 5. června Jiří Pavlica & Hradišťan.

   

Na Brasil Fest Brno zavítá legendární João Bosco a Marina Sena

Brno, 25. května 2024 – Uprostřed léta se Brno rozezní a roztančí v rytmu samby a dalších brazilských tónů. Od 1. do 4. srpna se totiž uskuteční pátý ročník Brasil Festu Brno. Ten letos ozdobí dvojkoncert hvězdných brazilských hudebníků. V Sono Centru se 2. srpna představí dvojnásobný držitel Latin Grammy, kytarista a zpěvák João Bosco a také popová zpěvačka Marina Sena, jejíž největší hit Por Supuesto se na streamovacích službách blíží k hranici 130 milionů poslechů.

   

Město podpoří Filharmonii Brno

Brno, 22. května 2024 - Láska k vážné hudbě začíná ve Filharmonii Brno. Ta nabízí velké množství edukačních aktivit určených pro nastávající rodiče, nejmenší děti, školky i školy, studenty nebo i pro velmi dospělé a vyspělé posluchače. Zájem veřejnosti však i tuto bohatou nabídku dlouhodobě překonává, proto město za využití fondu rezerv zafinancuje rozvoj a zázemí pro zmíněné aktivity nebo vídeňské abonmá Filharmonie Brno. Radní na svém pravidelném jednání schválili záměr příspěvku ve výši 2,1 milionu korun.

   

Objevte tajemství mozku na jedinečném rande s vědou ve VIDA!

Brno, 21. května 2024 – Fandíte vědě a chcete se o různých tématech dozvědět více do hloubky? Stavte se do VIDA! na Rande s vědou. Je to nový program, kdy si do VIDA! zvou zajímavé hosty na vědecké večery. Ve středu 22. května od 18:00 hodin bude připravena přednáška na téma Příběh dvou hemisfér.

   

Výstava Vesna 2.0 v Jurkovičově vile vyzdvihuje zdánlivě nesourodá témata

Brno, 17. května 2024 – Výstava Vesna 2.0 fotografky Michaely Karásek Čejkové a multidisciplinární umělkyně Veroniky Velčovské Jirouškové reaguje na různé souvislosti a vztahy, jimiž je opředena Jurkovičova vila. Umělkyně se více než na samotný ikonický dům zaměřují na to, co jej obklopuje. Hlavní inspirací výstavy jsou mladé basketbalistky z nedalekého klubu Žabiny Brno, jež symbolizují všechny sebevědomé a svobodomyslné ženy vyrůstající z tradice brněnského ženského vzdělávacího spolku Vesna.

   

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington i Jiří Slavík

Brno, 17. května 2024 – Již tradičně se mezinárodní hudební festival JazzFestBrno, jehož jarní část pomalu končí, nezastaví ani na podzim. Do Brna přijedou taková hvězdná jména jako jeden z největších jazzrockových kytaristů všech dob Al Di Meola nebo již oznámený kultovní americký saxofonista Kamasi Washington. Skladatel a multiinstrumentalista Jiří Slavík s devítičlenným souborem Polka-boys představí v rámci projektu Polkatime radikální úpravy polky, které sahají až do ragtime a vrací do této české národní skladby taneční odvázanost a humor.

   

Muzejní noc v Technickém muzeu nabídne legendární Enigmu, vláčky i historii létání

Brno, 15. května 2024 – Motocykly, kryptologie, železniční modelářství či historie létání jsou letos hlavními tématy Brněnské muzejní noci 2024 v Technickém muzeu v Brně (TMB). V sobotu 18. května 2024 od 18.00 do 24.00 hodin se návštěvníci TMB mohou těšit na otevřené muzejní expozice i aktuální výstavy, ukázky šifrování či venkovní doprovodný program zaměřený na motocykly i slavná léta Velké ceny Československa, jejímž dějištěm bylo Brno.

   

Poznejte Jurkovičovu vilu s programem pro rodiny

Brno, 14. května 2024 – Rodiny s dětmi mohou zažít Jurkovičovu vilu v Brně jinak! Zájemce čeká pohádkové dobrodružství s úkoly, tvořením a výkladem o historii vily. Program s názvem Tajemství pavučiny připravily lektorky z lužáneckého pracoviště Lata, ve spolupráci se Statutárním městem Brnem a městskou částí Brno-Žabovřesky. Akce se uskuteční 18. května od 15 hodin v Jurkovičově vile a je nutná rezervace na obchod.luzanky.cz.

   

Kino ART opět promítne dokumentární film o hraniční poruše osobnosti

Brno, 14. května 2024 – V Brně se potřetí představí unikátní film o hraniční poruše osobnosti Horská dráha. Dokumentární film je o lidech, kterým do života vstoupila hraniční porucha osobnosti (HPO). Po dvou vyprodaných projekcích v brněnském Kině ART se návratu 22. května zúčastní i režisér Jonáš Motyčka.

   

Strana 1 z 247

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...