Herečka Jana Musilová získala Cenu Františka Filipovského za dabing

Brno, 19. září 2017 - Na letošním předávání Cen Františka Filipovského za dabing, které se uskutečnilo v sobotu 16. září v Přelouči, mělo svá želízka v ohni i Brno. Už předem vešlo ve známost, že Cenu Františka Filipovského za celoživotní dabingovou tvorbu získá brněnský režisér Jiří Kubík. Příjemným překvapením se pak stala Cena diváků pro brněnskou herečku Janu Musilovou za roli agentky Dany Scullyové v seriálu AKTA X. V mužské divácké kategorii uspěl herec Jiří Dvořák, shodou okolností spolužák Musilové z brněnské JAMU.

Public relations

   

Vyprodá hvězdná Diana Krall největší brněnskou koncertní halu?

Brno, 15. září 2017 - Jedna z největších hudebních událostí letošního roku je za dveřmi. Kanadská zpěvačka a klavíristka Diana Krall představí 20. září v rámci speciálního koncertu JazzFestu Brno svoje nové album Turn Up The Quiet. Jedná se o jediné vystoupení v Česku v rámci jejího letošního evropského turné. Koncert začíná v 19:30 a hostí jej DRFG Arena.

   

Fléda představila program na novou sezónu, láká na řadu hvězd

Brno, 15. září 2017 - Po letní přestávce se klub vrací s novým programem. Orientace na náročnější a elektronicky vyhraněnější projekty na Flédu přivedla zásadní jména letošních festivalů: výjimečného producenta Maxe Coopera (UK), který si podmanil publikum Colours of Ostrava nebo vizionáře elektronické hudby Roneho (FR), jehož fanoušci uvidí v ČR poprvé. V české premiéře se představí jeden z nejprodávanějších současných techno producentů Reinier Zonneveld (NL) nebo v Česku dlouho očekávaný DIY projekt Doldrums (CAN). S novým albem se na Flédu vrací unikátní hudebník s temně podmanivým hlasem Mark Lanegan (USA).

   

Křížovou chodbu Nové radnice zaplní záplaty povýšené na umění

Brno, 14. září 2017 - Není záplata jako záplata. Přesvědčit se o tom můžete na 7. ročníku výstavy PATCHWORK aneb Když ze záplaty uděláte umění, která odstartuje v sobotu 23. září. Výstavu připravil Patchworkový klub Brno, a už druhým rokem ji najdete v jižním křídle Křížové chodby na Nové radnici na Dominikánské náměstí.

   

VÚS Ondráš odstartuje sbírku na opravy soch slavkovského zámku

Brno, 14. září 2017 - V pátek 15. září večer se na slavkovském zámku uskuteční benefiční vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš s názvem Náš svět, na němž oficiálně odstartuje veřejná sbírka na renovaci soch v zámeckém parku ve Slavkově u Brna.

   

Divadlo Bolka Polívky zahájilo jubilejní 25. sezónu

Brno, 13. září 2017 - Divadlo Bolka Polívky letos vstupuje do své jubilejní 25. sezóny. Slavnostně ji zahájila 11. září vernisáž výstavy obrazů brněnského výtvarníka Pavla Bílka, úvodním titulem nové sezóny se pak stane oblíbené představení Mínus dva. V nadcházející sezóně Divadlo Bolka Polívky plánuje dvě premiéry, řadu výstav i koncertů. Mezi stálé hosty se zařadí pražské Divadlo Na zábradlí, program obohatí také slovenské inscenace, které budou v Brně uvedeny poprvé. V říjnu se bude natáčet 55. Manéž Bolka Polívky.

   

V Domě umění začíná retrospektiva Tomáše Rullera

Brno, 13. září 2017 - Dům umění města Brna zahajuje retrospektivní výstavu Tomáše Rullera (*1957), významného představitele akčního umění a jednoho z prvních tvůrců českého videoartu. Výstava, které potrvá až do 12. listopadu, představí jeho dosavadní tvorbu od roku 1974 do současnosti.

   

Strana 1 z 200