V krytu 10-Z připomenou osudy Čechoslováků a Židů v gulagu

Brno, 22. února 2018 - V brněnském atomovém krytu 10-Z se od soboty 24. února vůbec poprvé setkávají dvě putovní výstavy s podobným a velmi závažným tématem, které představí osudy Čechoslováků a Židů v sovětských gulazích. Místo není náhodné – právě z Brna do SSSR odešlo, či bylo odvlečeno velké množství osob, příslušníků československé armády i civilistů.

   

Malíř Pavel Navrátil se představí na Špilberku s třemi brněnskými rodáky

Brno, 22. února 2018 - V galerijním prostoru na hradě Špilberku od 22. února začíná výstava „Atol a putující slunce. Pavel Navrátil v dialogu se Zdeňkem Macháčkem, Miroslavem Šimordou a Bohumírem Matalem“. Výstava vybírá to nejdůležitější z tvorby významného brněnského malíře Pavla Navrátila (1933–1981).

   

Divadlo Polárka ukáže svět strašidel v Tamtadarových dobrodružstvích

Brno, 20. února 2018 - Divadlo Polárka čeká 24. února již druhá premiéra v tomto měsíci. O víkendu budou mít diváci možnost na Malé scéně nahlédnout do ohroženého světa strašidel prostřednictvím autorské pohádky Adama Steinbauera Tamtadarova dobrodružství - O strašidlech jako ohroženém druhu. Tento příběh, odehrávající se v tajuplném lese, je určen pro diváky od pěti let.

   

Festival Future Gate se zaměří na ženy ve sci-fi, promítne i Terminátora

Brno, 15. února 2018 - Ve dnech 21.–24. února se v sále Břetislava Bakaly a na brněnské hvězdárně uskuteční již pátý ročník sci-fi festivalu Future Gate. Festival představí novinky žánru a připomene i legendární snímky Terminátora 2, Pátý element anebo Sexmisi. Kromě filmů nabídne i bohatý doprovodný interaktivní program.

   

DBP přivítá Divadlo Petra Bezruče, zahraje Audienci či Spalovače Mrtvol

Brno, 15. února 2018 - Divadlo Bolka Polívky přivítá na svém jevišti ostravské Divadlo Petra Bezruče, které zde představí hned několik skvělých inscenací ze svého repertoáru. Diváci se mohou těšit na Spalovače mrtvol, Audienci, Petrolejové lampy či 1984.

   

Cyklus projekcí v Tugendhat odstartuje boxerská klasika s Newmanem

Brno, 10. února 2018 - Oblíbený cyklus filmových projekcí ve vile Tugendhat pokračuje i v letošním roce. Jako první film se 21. února představí černobílá boxerská klasika s Paulem Newmanem s názvem „Někdo tam nahoře mě má rád“.

   

Mandrage přestaví v Sono Centru hity z nového alba Po půlnoci

Brno, 8. února 2018 - Jedna z nejúspěšnějších kapel domácí scény, Mandrage, vydala koncem ledna své šesté studiové album s názvem Po půlnoci. Po posledních dvou albech, která byla spíše laděna do popu, se Mandrage vrací ke svým rockovým kořenům. Nejen novinky z alba, ale i své nejlepší vály, zahraje kapela na turné, jehož zastávka bude i 14. února v Sono Centru.

   

Strana 1 z 209