Zloděj v Brně vykrádal nemocniční automaty na poplatky, odnesl z nich sto tisíc

platebni-terminal2-250Brno, 7. října 2011 (MEDIAFAX) - Kriminalisté zatkli čtyřiatřicetiletého sériového zloděje, který v brněnských nemocnicích vykradl deset automatů na regulační poplatky. Brňan tím způsobil škody za přibližně sto tisíc korun, řekla v pátek policejní mluvčí Andrea Straková.

Kriminálník se podle policie od března letošního roku vloupával převážně do automatů na regulační poplatky v nemocnicích, kde vždy násilím přístroj poškodil a ukradl z něj mincovník. "Zničil nejméně deset automatů a odnesl z nich přibližně sto tisíc korun," upřesnila mluvčí.

Zatčený zloděj má na svědomí také vloupání do hodinářství, odkud si odnesl šestnáct značkových hodinek v hodnotě více než šedesáti tisíc korun. "V neposlední řadě muže zlákala i provozovna kadeřnictví v centru města, odkud ukradl vybavení za více než čtyřicet tisíc korun," řekla Straková.

Zloděj v souhrnu napáchal škody větší než dvě stě tisíc korun. "Obvinili jsme jej z krádeže, poškození cizí věci a padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí mu několikaleté vězení," dodala Straková.

Jiří Nováček

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit