Hudební lahůdky - 2019

tel.: +420 606 222 416
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
web: www.hudebnilahudky.cz
facebook: https://www.facebook.com/hudebnilahudky

Hudební lahůdky, z.s., je profesionálním uskupením lidí, kteří spojili své síly za účelem obohacení kulturní nabídky v České republice především v oblasti staré hudby. Jsou mezi námi jak hudebníci věnující se staré hudbě na profesionální úrovni, tak hudební pedagogové a také lidé, kteří mají starou hudbu rádi a buďto ji aktivně provozují nebo jsou aktivními a zaujatými posluchači a chtějí pomáhat při realizaci skvělých hudebních zážitků. Cílem činnosti spolku je seznamování veřejnosti s hudební historií prostřednictvím koncertů, workshopů a dětských pořadů specializovaných zejména na starou hudbu a její historicky poučenou interpretaci. Mezi hlavními projekty HUDEBNÍCH LAHŮDEK je třeba zmínit zejména stejnojmenný cyklus koncertů staré hudby, divadelní, taneční a operní produkce (např. Didone abbandonata, E. M. – Slzy Eliny Makropulos), Letní festival staré hudby, edukační koncerty pro děti (Hudební bonbónky), mistrovské kurzy, workshopy, doprovodné akce k výstavám s hudební tematikou a nejrůznější popularizační akce pro veřejnost.


Modlitba
MusAcad, Kociánka 25b, 612 00 Brno-Sadová
30. 5. 2019 v 19.30

HL octopus-vocalisDuchovní vokální skladby zarámované instrumentálními úpravami částí mešního ordinária. — J. des Prez, Kodex speciálník, H. Purcell, R. Pearsall, B. Britten, R. R. Bennett, P. Lukaszewski, G. Orbán.

Účinkují:
OctOpus Vocalis — vokální ansámbl
Tourdion — instrumentální soubor


Souborový workshop renesanční a barokní hudby
MusAcad, Kociánka 25b, 612 00 Brno-Sadová
25. 5. 2019, 10.00–12.00 a 13.00–15.00

Pro studenty hudebních škol i nadšené neprofesionální hudebníky. Marta Kratochvílová — vedení.


Belles danses pour une demoiselle
Dlouhý sál, Zámek Bučovice
1. 7. 2019 19.00

Hudba a tanec z doby Krále slunce, Ludvíka XIV. Nové choreografie na skladby věnované tajemné Mademoiselle Rolan. — M. Marais. Zahajovací koncert lektorů Letního kursu barokní hudby a tance – Le Roi danse.


Letní kurs barokní hudby a tance — Le Roi danse
Zámek Bučovice
1. 7. – 6. 7. 2019
LAH letnikursbarikhudbyKurs je zaměřen na tanec a taneční hudbu z doby Ludvíka XIV. Pro tanečníky a studenty tance (předpokládáme základní znalosti barokního tance). Pro hudebníky, kteří se chtějí naučit základy barokních tanců a skrze taneční praxi se zdokonalit ve hře barokní taneční hudby.


 

In stile moderno
Křišťálový sál, Stará radnice, Brno
14. 7. 2019 v 17.00

Hudba plná emocí, vášně a touhy, slz štěstí i bolesti pohne každým srdcem. — S. d'India, G. G. Kapsberger, C. Monteverdi.


Letní kurs interpretace staré hudby
Zámek Kunín
23. 8. – 1. 9. 2019
HL zamek-kunin-interieurInspirativní výuka v historických prostorách barokního zámku Kunín.

Kurs je určen pro aktivní účastníky z řad profesionálů, studentů specializovaných hudebních škol i zkušenějších amatérů s předchozími zkušenostmi se starou hudbou. Aktivní účast je možná také pro hráče na moderní nástroje s vážným zájmem o hudbu starších stylových období (viz popis jednotlivých oborů).

Pasivní účast je vhodná pro kohokoliv, kdo se zajímá o barokní a renesanční hudbu a její provozovací praxi. Pasivní účastník může sledovat výuku v libovolných třídách a má vstup na koncerty a přednášky zdarma.


„Malý genius mezi obry“
Brno
8. 9. 2019

Koncert k poctě 200. výročí úmrtí Jiřího Družeckého. — J. Družecký, W. A. Mozart, L. v. Beethoven.Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...