VUT- nakladatelství Vutium

Hudební lahůdky - únor 2017

tel.: +420 606 222 416
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
web: www.hudebnilahudky.cz
facebook: https://www.facebook.com/hudebnilahudky

Hudební lahůdky, z.s., je profesionálním uskupením lidí, kteří spojili své síly za účelem obohacení kulturní nabídky v České republice především v oblasti staré hudby. Jsou mezi námi jak hudebníci věnující se staré hudbě na profesionální úrovni, tak hudební pedagogové a také lidé, kteří mají starou hudbu rádi a buďto ji aktivně provozují nebo jsou aktivními a zaujatými posluchači a chtějí pomáhat při realizaci skvělých hudebních zážitků. Cílem činnosti spolku je seznamování veřejnosti s hudební historií prostřednictvím koncertů, workshopů a dětských pořadů specializovaných zejména na starou hudbu a její historicky poučenou interpretaci. Mezi hlavními projekty HUDEBNÍCH LAHŮDEK je třeba zmínit zejména stejnojmenný cyklus koncertů staré hudby, divadelní, taneční a operní produkce (např. Didone abbandonata, E. M. – Slzy Eliny Makropulos), Letní festival staré hudby, edukační koncerty pro děti (Hudební bonbónky), mistrovské kurzy, workshopy, doprovodné akce k výstavám s hudební tematikou a nejrůznější popularizační akce pro veřejnost.

„TELL ME TRUE LOVE“ - MILOSTNÉ PÍSNĚ RENESANČNÍ ANGLIE
Freskový sál Staré radnice, Brno
12. 2. 2017 v 17.00 hodin

Program koncertu, který rozezní Freskový sál Staré radnice v neděli 12. února v 17 hodin odpoledne, bude věnován jednomu z největších skladatelů a loutnistů alžbětinské Anglie a mistru v komponování renesančních písní – JOHNU DOWLANDOVI (1563–1626). Můžeme se těšit na sladkobolně melancholické písně o lásce a citech s ní spojených – vášni, smutku, roztoužení i milostném utrpení, které ani dnes neztratily nic ze své bezprostřednosti a dojímavosti a díky kterým byl jejich autor již ve své době nazýván „anglickým Orfeem“.

JoelFrederiksenJOEL FREDERIKSEN, špičkový interpret hudby anglických loutnových skladatelů a rané italské barokní hudby, umělecký vedoucí mnichovského Ensemble Phoenix Munich a zpěvák, jehož expresivní a svou barvou i projevem podmanivý bas se setkává s mimořádným ohlasem na celosvětové úrovni, bude hlavním protagonistou prvního z cyklu koncertů staré hudby, které pro své posluchače připravily HUDEBNÍ LAHŮDKY v roce 2017.

Joel Frederiksen však do Brna nepřijel pouze kvůli tomuto koncertu. Již o den dříve, tedy v sobotu 11. února od 10 hodin dopoledne, povede v prostorách Staré radnice mistrovský kurz „The Art of Singing“, v rámci kterého si jeho účastníci procvičí v umění, jak skrze interpretaci, vokální techniku, rétoriku a deklamaci sdělovat obsah slov a hudby a dokázat tak co nejlépe oslovit své posluchače a umět je nejenom zaujmout, ale dotknout se i jejich duše.

Více na: www.hudebnilahudky.cz