Hudební lahůdky - zima 2016

tel.: +420 606 222 416
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
web: www.hudebnilahudky.cz
facebook: https://www.facebook.com/hudebnilahudky

Hudební lahůdky, z.s., je profesionálním uskupením lidí, kteří spojili své síly za účelem obohacení kulturní nabídky v České republice především v oblasti staré hudby. Jsou mezi námi jak hudebníci věnující se staré hudbě na profesionální úrovni, tak hudební pedagogové a také lidé, kteří mají starou hudbu rádi a buďto ji aktivně provozují nebo jsou aktivními a zaujatými posluchači a chtějí pomáhat při realizaci skvělých hudebních zážitků. Cílem činnosti spolku je seznamování veřejnosti s hudební historií prostřednictvím koncertů, workshopů a dětských pořadů specializovaných zejména na starou hudbu a její historicky poučenou interpretaci. Mezi hlavními projekty HUDEBNÍCH LAHŮDEK je třeba zmínit zejména stejnojmenný cyklus koncertů staré hudby, divadelní, taneční a operní produkce (např. Didone abbandonata, E. M. – Slzy Eliny Makropulos), Letní festival staré hudby, edukační koncerty pro děti (Hudební bonbónky), mistrovské kurzy, workshopy, doprovodné akce k výstavám s hudební tematikou a nejrůznější popularizační akce pro veřejnost.

FRANCOUZSKÝ ADVENT V BAZILICE MINOR
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie, Mendlovo náměstí 1, Brno
16. 12. 2016 v 19.30 hodin

francouzsky-adventJediný letošní adventní koncert v Bazilice Minor na Starém Brně připravily Hudební lahůdky se svým rezidenčním souborem Plaisirs de Musique. A stejně jako v loňském roce bude i letos plný francouzské barokní hudby inspirované dobou Adventu.
Hlavní sólistkou koncertu bude sopranistka Pavla Flámová, která v tomto roce završila svá studia na renomované a vyhledávané Schole Cantorum Basiliensis ve švýcarské Basileji a byla i finalistkou letošního ročníku mezinárodní pěvecké soutěže Händel Singing Competition v Londýně. Její jedinečný hlasový témbr, stylová interpretace i precizní technika jsou příslibem skutečného hudebního zážitku.
Koncert je zároveň pojat i jako prezentace nedávno vzniklé Katedry varhanní a historické interpretace na Hudební fakultě JAMU – účinkujícími tak budou pedagogové této katedry a jejich kolegové, kteří společně vystupují v souboru Plaisirs de Musique.

Účinkují:
PLAISIRS DE MUSIQUE: Pavla Flámová – zpěv | Marta Kratochvílová, Michaela Ambrosi – traverso | Petr Wagner – viola da gamba| Barbara Maria Willi – varhanní positiv | Jan Čižmář – theorba

Program:
Výběr motet pro sólový hlas André Campry, francouzské lidové melodie, které použil M.A. Charpentier ve své Messe de Minuit pour Noël, v úpravě Jana Čižmáře pro komorní soubor se zpěvem, a drobné instrumentální skladby z doby Ludvíka XIV. prodchnuté adventním časem.