VUT- nakladatelství Vutium

GALERIE PEKAŘSKÁ - únor a březen 2018

GALERIE PEKAŘSKÁ, Pekařská 52, 602 00 Brno
otevírací doba: PO - PÁ od 9:00 do 17:00
telefon (recepce): +420 545 217 037

Kontaktní osoba: Bc. Hana Krejčiříková
tel.: +420 721 562 527
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
web: http://www.galeriepekarska.cz
facebook: https://www.facebook.com/GaleriePekarska

Aktuální výstavy

Projekt Jedno světlo
autorka projektu Mgr. Ilona Kulíková
GP jednosvetlo2Projekt Jedno světlo rozsvítil životy všech zúčastněných. Mentálně handicapovaných keramiků i jejich ošetřovatelů, autorů projektu, pana fotografa Jindřicha Štreita i patrona projektu Jana Budaře. Lámal společenské bariéry mezi veřejností a mentálně handicapovanými lidmi, posílil jejich sebevědomí a pocit sebeúcty. Je prostředkem k prezentaci čistého uměleckého potenciálu prostřednictvím jejich děl. Při vytváření jednotlivých kachlů pracovali klienti stacionáře Gaudium v keramických dílnách SVČ Lužánky společně, učili se vzájemné intenzivní spolupráci, pomoci a úctě k tvorbě druhých. Učili se přenášet své dojmy a představy o živlech a přírodě do výtvarného materiálu, vytvořili přirozenou cestou v podstatě abstraktní díla, o nichž dokázali mluvit, vysvětlit cestu vzniku.

GP jednosvetlo3Klienti Gaudia /věk 26 – 70 let/ navštěvují keramické dílny SVČ Lužánky v Brně více než 15 let. Za tu dobu se velmi dobře naučili zvládnout vytváření větších keramických objektů nejen technicky, ale i s obdivuhodným výtvarným cítěním jim daným. Od podzimu 2010 do jara 2011 se intenzivně věnovali tvorbě devíti rozměrných keramických kachlů na téma Živly.

Fotograf JINDŘICH ŠTREIT se ve své práci věnuje problematice různých sociálních skupin, a proto jsme jej oslovili, zdali by se zúčastnil projektu Jedno světlo. Jeho silné fotografie s tématikou mentálně handicapovaných lidí a keramické kachle se navzájem doplňují a umocňují působení na diváka.
17. 1. 2018 - 15. 2. 2018

 GP bileksevcik
Pavel Bílek - malby
Petr Ševčík - kameninové plastiky
host: Jan Bužeňák

 

21. 2. 2018 - 29. 3. 2018