GALERIE PEKAŘSKÁ - červen 2017

GALERIE PEKAŘSKÁ, Pekařská 52, 602 00 Brno
otevírací doba: PO - PÁ od 9:00 do 17:00
telefon (recepce): +420 545 217 037

Kontaktní osoba: Bc. Hana Krejčiříková
tel.: +420 721 562 527
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
web: http://www.galeriepekarska.cz
facebook: https://www.facebook.com/GaleriePekarska

Aktuální výstavy

ROBERT VANO - MEMORIES
GProbertvano1Fotografické vzpomínky Roberta Vana mají netradiční charakter. Jsou barevné, mnohé z nich vyfocené Polaroidem a následně zpracované technikou „cross procesing“, kterou fotograf s oblibou používal v období sedmdesátých a osmdesátých let.

Myšlenka uspořádat výstavu MEMORIES se rodila postupně. Impulzem k jejímu vzniku je stejnojmenná, zatím poslední a nejobsáhlejší knižní publikace Roberta Vana. Výstavní cyklus je sestaven ze čtyřiasedmdesáti barevných fotografií. Představují část autorovy tvorby, která byla poprvé zveřejněna až v roce 2016, při příležitostní vydání knižní publikace MEMORIES. Snímky pocházejí z různých časových období. Významná část této velkolepé kolekce vznikla v New Yorku, Paříži či Miláně, kde fotograf v průběhu své kariéry působil. Výstava přináší průřez jeho tvorbou od roku 1968 až po současnost.

MEMORIES nejsou „pouhými“ vzpomínkami. Jsou oslavou minulosti i přítomnosti - výjimečnou knižní i kulturní událostí, určenou všem fanouškům Roberta Vana i všem milovníkům klasické i módní fotografie. „ ...nikdy jsem nepřemýšlel o tom, že i já budu někdy vzpomínat. Teď je to tady!“, Robert Vano.
5. 5. 2017 - 15. 6. 2017