GALERIE PEKAŘSKÁ - květen - červen 2016

GALERIE PEKAŘSKÁ, Pekařská 52, 602 00 Brno
otevírací doba: PO - PÁ od 9:00 do 17:00
telefon (recepce): +420 545 217 037

Kontaktní osoba: Bc. Hana Krejčiříková
tel.: +420 721 562 527
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
web: http://www.galeriepekarska.cz
facebook: https://www.facebook.com/GaleriePekarska

Aktuální výstavy

Robert Vano
Fotka nemusí být ostrá

UNIKÁTNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ V GALERII PEKAŘSKÁ

RobertVanoPo úspěšné pražské premiéře si nejnovější edici retrospektivních snímků Roberta Vana můžete prohlédnout také v brněnské Galerii Pekařská.

Expozice navazuje na knižní publikaci Fotka nemusí být ostrá, vycházející z autentických rozhovorů Roberta Vana pro časopis Československá fotografie. Ve dvaadvaceti kapitolách se fotograf dělí nejen o své profesní zkušenosti, ale také o své myšlenky o fotografii, životě a lásce. Poutavý text doprovází fotografické snímky - část z nich Robert Vano vybral ze svého archivu a část pořídil v průběhu prací na publikaci.

Vytvořena, černobílá kolekce pětadvaceti fotografií, nesoucích stejnojmenný název jako knižní publikace Fotka nemusí být ostrá, pochází z období roků 1984 až 2015. Diváka seznamuje s rukopisem Roberta Vana, který vyniká nejenom v módní fotografii, ale také ve focení portrétů či zátiší. Jak už název naznačuje, významná část snímků je záměrně vyfocena neostře. Tato estetická neostrost je jednou ze specifik tvorby Roberta Vana, který odkazuje na neomezené možnosti vnímání fotografie a tvorbu takových světových autorů, jako jsou Sarah Mooon, Richard Avedon, David Hamilton či Lillian Basman.

Výstavu si můžete prohlédnout v termínu od 5. 5. do 22. 6. 2016 v brněnské Galerii Pekařská na Pekařské 52. Vernisáž bude zahájena za osobní účasti Roberta Vana, doplněna o diskusi, slide show a autogramiádu.

RobertVano2RobertVano3NAUČTE SE FOTIT PORTRÉT S ROBERTEM VANEM A VYHRAJTE ZONER PHOTO STUDIO
Robert Vano patří k nejžádanějším módním fotografům. Jeho tvorba však zahrnuje i řadu portrétních snímků známých i méně známých osobností. Pokud patříte k milovníkům kvalitní fotografie a chcete se učit od těch nejlepších, neváhejte se přihlásit na jedinečný workshop, na kterém vás Robert Vano vtáhne do tajů portrétní fotografie.

Workshop proběhne v termínu 21. 5. 2016 v GALERII PEKAŘSKÁ. Jeho součástí bude soutěž o nejlepší portrétní snímky, které vybere sám Robert Vano. Vítězné fotografie budou oceněny programem na úpravu fotografií Zoner Photo Studio od společnosti ZONER software, a. s. Bližší informace o workshopu a rezervaci e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo osobně v recepci galerie.

5. 5. 2016 - 22. 6. 2016