Public relations

  • Plánujete svatbu na vinici? Užijte si ji v boho stylu

    Plánujete svatbu na vinici? Užijte si ji v boho stylu

    Uvolněná atmosféra, obřad v objetí přírody a spousta romantiky. Pokud chcete svatbu na vinici pojmout trošku netradičně, osobitý a trendy boho styl pro vás bude ten pravý. Nezáleží na tom, jestli jste pozvali hostů dvacet nebo přes stovku. Boho svatba si žádá komorní atmosféru a malebné vinice v okolí Pálavy jsou pro to jako stvořené. A na rozdíl od...

Dům umění města Brna - výstavy, květen 2019

Dům umění města Brna, Malinovského náměstí 2, 602 00, Brno
Pokladna, předprodej vstupenek, tel.: 515 917 572
Otevřeno: út - ne  10 - 18 hodin
www.dum-umeni.cz

LATERNA MAGIKA
Dekonstrukce a aktualizace
DUM laternamagikaTato výstava se nepokouší o rekonstrukci představení Laterny magiky ani historie jednoho českého divadla. Laterna magika je chápána jako mnohovrstevnatý fenomén: instituce, politikum, vynález, (multi)médium, formát, umělecký druh, komponovaná estráda i kritická praxe. Cílem výstavy je ukázání jednotlivých faset Laterny magiky; její dekonstrukce a aktualizace.

15. 5. 2019 – 28. 7. 2019
(Dům umění)

Marie Filippovová
Výstava představí autorskou instalaci brněnské grafičky, malířky a environmentální umělkyně Marie Filippovové, kterou bude autorka reagovat přímo na prostor Domu umění. Autorka patří ke generaci, která nastoupila svou uměleckou kariéru na přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Její práce se vždy pohybovala v intencích zájmu o realitu, ovšem redukovanou na její elementární prvky, částice, ze kterých skutečnost sestává. Vyjadřuje se převážně abstraktní, koncentrovaně vytvářenou kresbou a malbou, a využívá své znalosti nejrůznějších grafických technik. Její instalace v Domě umění může být chápána jako příspěvek ke specifickému prostorovému užití kresby.
15. 5. 2019 – 28. 7. 2019
(Dům umění, Galerie Jaroslava Krále)

Klára Čermáková, Filip Dvořák, Igor Hosnedl, Jakub Choma, Patrik Kriššák, Alžběta Krňanská, David Krňanský, Martin Kolarov, Roel van der Linden, Martin Lukáč, Matyáš Maláč, Kateřina Rálišová, Julius Reichel, Namor Ynrobyv
VDIFF
DUM VDIFFVýstava VDIFF představí čtrnáct umělců a umělkyň nastupující generace reprezentujících čtrnáct osobitých a vyhraněných přístupů k médiu obrazu. Vdiff (Visual diff) je termín z oblasti počítačového programování, který označuje způsob kontroly souborů pomocí vizuálního porovnání. Zvolený název má evokovat skutečnost, že výstava představuje malbu v době, kdy jsou počítače a digitální technologie každodenní realitou a tím pádem výrazně ovlivňují, jak a co vizuálně vnímáme. Záměrem je vytvořit spektakulární environment, v rámci něhož se budou obrazy přelévat do prostorových instalací a vytvářet vzájemné vizuální konfrontace, rozehrávat polemiku nad podobnostmi a rozdílnostmi zúčastněných umělců. Nejde o přehlídku jednotlivých individualit, ale o gesamtkunstwerk, společnou instalací malířů a malířek, zahlcující krajinu.
17. 4. 2019 – 2. 6. 2019
(Dům pánů z Kunštátu)

Rafał Żarski
DUM zarskyRafał Żarski (nar. 1989) je vizuální umělec, který při své umělecké práci uplatňuje interdisciplinaritu. V roce 2016 získal magisterský titul na Akademii umění ve Štětíně, ateliér Fotomédia. Od roku 2016 spoluvytváří s kurátorem Tomkem Pawłowskim experimentální cestovní kancelář Museum Tour Office. V roce 2013 obdržel ocenění Ministerstva kultury a národního dědictví pro studenty uměleckých škol za vynikající tvůrčí úspěchy.

Rafał nerad pracuje pod časovým tlakem, dělá však, co může. Zajímá ho každodennost, banalita a monotónnost okolní reality. Jeho práce jsou analytické, vycházejí z hlubokého výzkumu, ale zároveň představují i intuitivní pokus o pochopení světa.
17. 4. 2019 – 2. 6. 2019
(Dům pánů z Kunštátu, Galerie G99)