Restaurant PAVILLON - zážitková gastronomie ve funkcionalistickém skvostu bývalé Zemanovy kavárny

Restaurant PAVILLON v parku na Kolišti se řadí mezi TOP restauranty v Brně. Vznikl spojením dvou brněnských fenoménů – slavné Zemanovy kavárny a legendárního restaurantu U KASTELÁNA. Ten se před dvěma lety přesunul do budovy bývalé Zemanovy kavárny a změnil na Restaurant PAVILLON.

Pavillon 01PR

Nadějný šéfkuchař Jan Kaplan zde připravuje poutavé gurmánské zážitky moderní evropské kuchyně. Jedinečné chuti, originální kombinace i známě vůně jsou kouzleny vždy ze sezónních a čerstvých surovin z lokálních zdrojů. V jedné budově se nachází Restaurant PAVILLON, koktejl bar RUNWAY a stylová vinotéka. Více přibližuje manager restaurantu Mirek Jindra.

Je výhodou pro podnik unikátní funkcionalistická budova a lokalita v parku v srdci Brna?

Právě funkcionalistickou architekturou se PAVILLON liší od ostatních restaurantů, je umístěn v zeleni, v krásném prostředí. Interiér je otevřený, s velkými okny, která se dají za pěkného počasí zasunout do podlahy a vznikne tak jedinečné propojení restaurantu se zahrádkou v parku. Další zajímavostí je nejmodernější otevřená kuchyně – naši hosté tak mohou sledovat kuchařský tým přímo „v akci", a nedílnou součástí restaurantu je i stylová vinotéka.

Pavillon 02PR

Pavillon 03PR

Na jakých základech stojí zdejší gastronomie?

Gastronomie PAVILLONU se vyznačuje především svojí čerstvostí a sezónností. Nevaříme z polotovarů, vše si vyrábíme sami, a to včetně pečiva či těstovin. Vše projde rukama šéfkuchaře Jana Kaplana a jeho týmu, který z velké většiny pochází z restaurantu U KASTELÁNA, kde působil společně s Michalem Göthem, který byl u stěhování KASTELÁNA do PAVILLONU, ale po necelém roce odešel za novou výzvou.

Špičková kvalita surovin a připravovaných jídel zůstala, neboť si vychoval skvělý kuchařský tým, který úroveň gastronomie nejen udržuje, ale posunuje dál. Dokazují to nejen spokojení hosté, ale i výsledky TOP 100 restaurací v ČR, který každoročně pořádá Grand restaurant, kde jsme skončili v hodnocení kuchařského umění mezi brněnskými restauranty na 2. místě!

Existuje typický návštěvník vašeho podniku? Kdo jsou vaši hosté?

I když prostředí restaurantu vypadá na první pohled honosně, ceny jsme přizpůsobili tomu, aby gastronomický zážitek mohlo vyzkoušet široké spektrum hostů a byly pro ně příjemné. Naši sezónní nabídku doplňujeme o degustační menu, ke kterému snoubíme i vybraná vína. Každý týden připravujeme i polední nabídku za příznivé ceny. Více info o menu na: www.restaurant-pavillon.cz.
V poslední době je velký zájem také o firemní akce, které dokážeme v každém ohledu uspokojit, a nově také stále více žádané soukromé oslavy.

Pavillon 04PRŠéfkuchař Jan Kaplan získal zkušenosti pod vedením světových legend Jonase Karlssona i Gordona Ramseye

Součástí Restaurantu PAVILLON je i Bar RUNWAY. Komu byste jej doporučil k návštěvě?

Bar RUNWAY je mezi zákazníky velmi oblíbený a kvalita připravovaných drinků je na velmi vysoké úrovni. Doporučuji ho zejména těm, kteří se chtějí bavit a užít si příjemný večer. Barmani vám rádi doporučí na základě vaší chuti míchané nápoje, prémiové destiláty, doutníky a široký výběr vín. A kromě klasických koktejlů můžete ochutnat i signature drinky, které nedostanete nikde jinde.

Přijďte i vy ochutnat jedinečný gastronomický zážitek v neobyčejném prostředí!

Restaurant PAVILLON
JEZUITSKÁ 6, 602 00 Brno
tel.: 541 213 497, 607 005 905
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.restaurant-pavillon.cz
facebook Najdete nás i na Facebooku!

 


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...