Brněnský Siemens dodá parní turbínu do Baku

Brněnský Siemens dodá parní turbínu do Baku, hlavního města Ázerbájdžánu. Město plánuje do roku 2012 otevřít první městskou spalovnu odpadů. Spalovna bude schopna zpracovat zhruba půl milionu tun odpadu, z toho až deset tisíc tun lékařského, který je dnes vyvážen na skládku a znečišťuje okolí města. Baku si od této investice slibuje vedle vyřešení otázky skladování městského odpadu také zlepšení energetické situace. Teplo, vznikající při spalování odpadu, bude totiž použito k výrobě páry pro pohon parní turbíny. Parní turbína o výkonu 44 MW bude vyrábět elektrickou energii pro potřeby města. Využití se najde i pro odpadní materiál. Škváru vznikající při spalování město využije jako stavební materiál, například při stavbě silnic.
Průmyslové parní turbíny z Brna jsou používány v městských spalovnách odpadů po celém světě. Turbíny Siemens vyrábí elektrickou energii například ve Velké Británii, Belgii, Nizozemí, Itálii i Kanadě. V letošním roce jsou brněnské turbíny uváděny do provozu také v městských spalovnách v Brně a Praze. Objem zakázky pro Baku je zhruba 190 milionů korun.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF