Valná hromada společnosti Veletrhy Brno schválila výsledky hospodaření za rok 2009

Valná hromada akciové společnosti Veletrhy Brno schválila výsledky hospodaření společnosti za rok 2009. Veletrhy Brno se dokázaly vyrovnat se změnou vnějšího prostředí a vytvořit podmínky pro další rozvoj. Opce umožňující městu Brnu odkup akcií byla odložena na rok 2020. Do této doby by měla zůstat zachována stávající akcionářská struktura. „Messe Düsseldorf považuje investici ve společnosti Veletrhy Brno za dlouhodobou a v žádném případě neuvažuje o prodeji majoritního podílu ve společnosti Veletrhy Brno. Akcionáři a statutární orgány společnosti takovou možnost neprojednávaly,“ dodává k této informaci předseda představenstva Veletrhů Brno Herbert Vogt.
V roce 2009 hospodařily Veletrhy Brno se ztrátou 98 milionů korun. Tato ztráta odpovídá očekáváním, které v březnu zveřejnil management firmy. I přes propad statistických ukazatelů si Veletrhy Brno udržují svůj podíl na auditovaném trhu českého veletržního průmyslu: v parametru výstavní plochy dosáhly podílu 60,99 %, v segmentu mezinárodních veletrhů činil podíl 67,4 %. Byla ukončena optimalizace procesů a nákladů. Firma je nyní schopná fungovat i v současných ztížených ekonomických podmínkách.
V roce 2009 byl naplněn dlouhodobý plán přestavby výstaviště dokončením pavilonu P a dopravní infrastruktury. Výstaviště se nyní dostalo do podoby, ve které si ho přáli mít akcionáři z Messe Düsseldorf při svém vstupu do brněnské veletržní správy před deseti lety. Cash flow a financování je zajištěno dohodou s konsorciem bank o novém splátkovém kalendáři.

bvv2.gif

Mezi nejúspěšnější veletrhy v roce 2009 podle čisté pronajaté plochy patří MSV (45 767 m2), Stavební veletrhy Brno (39 325 m2) a Autosalon (20 876 m2). Největší návštěvnost zaznamenaly Autosalon (130 484 návštěvníků), MSV (82 230 návštěvníků) a Stavební veletrhy Brno (80 548 návštěvníků).
Rok 2009 přinesl také premiéry nových veletrhů: Stainless, Brno Art Fair, Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky, AirIn. Všechny tyto akce se setkaly s povzbudivým zájmem vystavovatelů i návštěvníků. Nově se v kalendáři brněnských veletrhů letos objevil obor motocyklů na veletrhu Motosalon, který šedesátitisícovou návštěvností překonal hodnoty všech dosud konaných motocyklových veletrhů v České republice. Příští rok obohatí brněnské veletržní portfolio elektrotechnika na veletrhu Amper, který bude mít statut hostující akce. V současné době se na brněnském výstavišti konají všechny významné tuzemské veletrhy a Brno jednoznačně potvrzuje svou pozici hlavního města veletrhů.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...