Brno naváže spolupráci s tchajwanským městem Tchao-jüan

Brno, 16. února 2023 - Město Brno udržuje partnerské vtahy s mnoha evropskými městy. Nedávno navázalo partnerství s jihokorejskou aglomerací Tedžon, nyní se připravuje navázání oficiálních kontaktů s tchajwanským městem Tchao-jüan. Memorandum o porozumění a spolupráci mezi oběma městy doporučili schválit brněnští radní. Finální rozhodnutí bude na zastupitelích.

taiwanska vlajka

„S představiteli tchajwanské metropole Tchao-jüan udržujeme vztahy už téměř tři roky. Vyzdvihla bych především pomoc našich přátel při pandemii nemoci covid-19, kdy nám bylo darem zasláno 2 800 ks respirátorů FFP2. Ty jsme využili v sociálních službách. V naší spolupráci chceme nadále pokračovat – a to na bázi partnerských měst. Z tohoto důvodu jsme dnes schválili podobu memoranda, které společně s protistranou podepíšeme při plánované návštěvě české delegace na Tchaj-wanu,“ shrnula primátorka Markéta Vaňková.

Město Brno a město Tchao-jüan chtějí vzájemnou spoluprací usilovat o prosperitu v oblasti podnikání, vědy a výzkumu, vzdělávání, ochrany životního prostředí, kultury a cestovního ruchu. „Rádi si budeme předávat informace a zkušenosti v oblastech městské samosprávy, udržitelného hospodářství a energetiky nebo konceptu SmartCities a high-tech technologií. Jako důležitou součást spolupráce vidím propojení veřejného a soukromého sektoru obou měst. Zájem již vyjádřila Regionální a hospodářská komora Brno, Mendelova univerzita, Masarykova univerzita a řada dalších brněnských institucí,“ doplnila Markéta Vaňková.

Primátorka města Brna se připojí k vládní návštěvě Tchaj-wanu na konci března letošního roku.

Zdroj: TIS MMB


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...