Na MENDELU vyroste nová generace odborníků na kyberbezpečnost

Brno, 9. března 2021 – Sledujeme neustálý vzestup kybernetických hrozeb a zlatý věk hackerů. Na konci ledna dokonce týdenní počet kyberútoků na jednu českou organizaci překročil smutnou hranici 800 útoků. Za uplynulých 12 měsíců také vzrostl celosvětový počet útoků na zdravotnictví o zhruba 37 % a v průměru každých 10 sekund se nějaká organizace stane obětí ransomwaru. Z alarmujících čísel jasně vyplývá, že kybernetická bezpečnost je kritickým oborem.

hacker kyberzlocinnost

Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies proto spolupracuje s Mendelovou univerzitou v Brně a v rámci bakalářského studia nabízí studentům předmět Bezpečnostní technologie (EBC-BT). Mendelova univerzita v Brně tak patří do prestižní společnosti více než 100 univerzit z více než 50 zemí, které jsou součástí celosvětového vzdělávacího programu Check Point SecureAcademy.

Garanty profesního programu Administrace IS/ICT jsou za Mendelovu univerzitu prof. Ing. Cyril Klimeš, CSc. a Ing. Jiří Balej, Ph.D. Za kyberbezpečnostní společnost Check Point povede výuku Peter Kovalčík, Regional Director, Security Engineering EE, který se podílel na řadě významných mezinárodních bezpečnostních projektů a je specialistou na firewally, IPS, DLP, prevenci hrozeb nebo nástroje pro analýzu bezpečnostních incidentů.

„Naším posláním je kompletní ochrana před kyberhrozbami a útoky. Základem jsou sice sofistikované preventivní technologie, ale nedílnou součástí ochrany před moderními multivektorovými kyberútoky 5. generace jsou i lidé. Ať už uživatelé, lovci hrozeb nebo správci bezpečnostních řešení. Vzdělávání je proto klíčem k úspěchu. Je nám ctí, že můžeme spolupracovat s tak skvělou vzdělávací institucí, jako je právě Mendelova univerzita v Brně, a předat naše praktické znalosti a zkušenosti budoucí generaci odborníků na kybernetickoubezpečnost,“ říká Pavel Řezníček, Channel Manager Czech Republic, Check Point Software Technologies.

„Spolupráce s kyberbezpečnostní společností Check Point nám umožňuje seznámit studenty s nejmodernějšími bezpečnostními technologiemi. Univerzita disponuje laboratoří vybavenou bezpečnostními technologiemi společnosti Check Point, takže si studenti mohou vše vyzkoušet v praxi a naživo. Navíc nabízíme možnost půjčit si některá bezpečnostní zařízení domů na podrobnější testování. Věříme, že je to atraktivní cesta, která navíc studenty v budoucnu zvýhodní na trhu práce,“ dodává Cyril Klimeš, profesor Ústavu informatiky Mendelovy univerzity v Brně a jeden z garantů programu.

Studijní program Bezpečnostní technologie je zaměřen na praktickou výuku a studenti se mimo jiné naučí instalovat firewall, vytvářet a implementovat bezpečnostní zásady nebo nastavit bezpečný přístup k podnikovým datům. Naučí se také nainstalovat, konfigurovat a řešit pokročilé problémy v operačním systému Gaia, stanovit úroveň zabezpečení a reakce na incidenty, monitorovat provoz, vyhodnocovat a zastavit hrozby, nastavit pokročilé ochranné prvky a mnoho dalšího.

Check Point SecureAcademy je komplexní vzdělávací kyberbezpečnostní program pro univerzity. Studentům umožňuje vyzkoušet v praxi nejmodernější bezpečnostní technologie a připraví je na skutečné výzvy. Check Point v rámci svých vzdělávacích programů nabízí i herní prvky a různé hackerské výzvy nebo interaktivní hry na útočníky a bezpečnostní experty.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF