I studentská praxe může probíhat online

Brno, 14. září 2020 - Nejen výuka studentů může probíhat online, epidemie koronaviru mění i formu studentských stáží. O tom, že praktickou zkušenost v oboru lze získat i na dálku, se od středy 16. září přesvědčí studenti Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Za využití moderních komunikačních nástrojů absolvují dvoutýdenní praxi v IT společnosti ANECT, na které se mj. zapojí do vývoje interaktivní hry na výuku kybernetické bezpečnosti pro děti.

online praxe 2038

Stáž, které se zúčastní vybraní studenti 4. ročníku z oborů Informační technologie a Kybernetická bezpečnost, měla původně proběhnout v brněnských kancelářích společnosti ANECT. Kvůli nepříznivému vývoji epidemiologické situace v Česku se ale nakonec uskuteční kompletně na dálku. „Ve středu stáž odstartujeme úvodními schůzkami prostřednictvím video konference, na kterých studenty blíže seznámíme s náplní praxe a úkoly, kterým se v následujících dvou týdnech budou věnovat. Poté budeme v pravidelném kontaktu, ať již touto formou, nebo po e-mailu či telefonu,“ popisuje plánovaný průběh stáže Kateřina Syřišťová ze společnosti ANECT.

Studenti oboru Kybernetická bezpečnost se na stáži zapojí do rozvoje interaktivní hry Clashing, jejímž cílem je zábavnou formou zlepšit bezpečnostní návyky uživatelů moderních technologií. První verzi hry, určenou pro zaměstnance firem a institucí, představil ANECT letos v červnu. Ve spolupráci se studenty bude pracovat na jejím rozšíření o nová dějiště pro děti školního věku, které jsou v online světě nejvíce ohroženy. Studenti oboru Informační technologie se na stáži zaměří na rozvoj svých dovedností v oblasti programování a zabezpečení webových aplikací. Pracovat přitom budou s reálnými systémy, a získají tak příležitost obohatit své teoretické znalosti ze školy o praktické zkušenosti z opravdového života.


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...