Zájem o dělnické pozice na Brněnsku vzrostl až o 60 %

Brno, 31. července 2017 - Od roku 2015 se neustále zvyšuje zájem o dělnické pozice. Za poslední tři roky vzrostl až o 60 %. Spolu s narůstající poptávkou se zvyšuje i nabízená mzda. Personální agentury ale hlásí nedostatek lidí. Mnohdy jim schází až 15 % pracovníků.

sklad 1731

Nejčastěji poptávané pozice na Brněnsku jsou aktuálně operátor výroby a skladník. Podle průzkumu, který mezi personálními agenturami provedla společnost ModusLink Česká republika, mají výrobní závody běžně podstav od 10 do 30 % v závislosti na segmentu trhu. Obsazovat se teď snaží i sezónně nabízené pozice, které jsou vhodné například pro studenty.

Významným zaměstnavatelem právě sezónních pracovníků je i společnost ModusLink Česká republika. „Naše zakázky si vyžadují operativní jednání. Potřebujeme mnohdy v poměrně krátkém čase nabrat i stovky lidí,“ říká Noemi Gill, personální ředitelka společnosti. „Brigádníkům nabízíme v průběhu výrobních špiček až 250 pracovních příležitostí,“ dodává.

„S pracovníky na sezónní práce a brigádníky pak uzavíráme obvykle Dohodu o pracovní činnosti,“ upřesňuje Noemi Gill. To potvrzují i personální agentury. Nejčastějším způsobem, jak společnosti pracovníky na dělnických pozicích zaměstnávají jsou právě Dohody o pracovní činnosti, ale výjimkou nejsou ani pracovní poměry na plný úvazek. Mzdy pro dělnické pozice se v posledních třech letech podle agentury Sodat pohybují mezi 80 Kč/h a 105 Kč/h. Také agentura Randstad eviduje meziroční nárůst mezd, a to až o 15 %.

Počty nezaměstnaných v celé ČR dlouhodobě klesají. Zaměstnanost se tak podle ČSÚ v prvním čtvrtletí roku 2017 pohybuje na 72,8 %. Celková zaměstnanost se meziročně zvýšila o 82 tisíc osob. Na Brněnsku se pak nezaměstnanost pohybuje mezi 0-1 %. Personální agentury očekávají, že současný stav vydrží až do podzimu.


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...