Skupina GEEN postaví v Chorvatsku elektrárnu na biomasu

elektrarnaBrno, 3. února 2017 - Skupina GEEN Aleše Mokrého oficiálně zahájila práce na energetickém projektu v chorvatském městě Gospić. Elektrárna o výkonu 4,96 MW bude spalovat biomasu, kterou budou dodávat chorvatské společnosti. GEEN podepsal smlouvu na dodání technologie s českou firmou EKOL, která má s podobnými projekty dlouholeté zkušenosti. Hodnota investice přesáhne 20 milionů eur. Připojení do sítě a zahájení výroby je plánováno na konec roku 2018.

Zahraniční aktivity brněnské energetické skupiny GEEN se rozšířily o další projekt. V chorvatském městě Gospić byla zahájena výstavba biomasového energetického zdroje, který se bude nacházet v historickém regionu Lika, na pevninské straně nedaleko ostrova Pag. Partnerem projektu je i samotné město Gospić. „Elektrárna v Gospići je dalším z našich projektů, kde máme spočítanou velmi dobrou návratnost investice a projekt je naprosto bezpečný. Vedle elektrárny vznikne i linka na výrobu pelet a tím využijeme i teplo vzniklé při spalování biomasy,“ říká k projektu generální ředitel skupiny GEEN Aleš Mokrý. 

Generálním dodavatelem projektu je brněnská společnost EKOL, která do projektu dodá mimo jiné svoji turbínu i kotel a která se současně podílí na dalších projektech biomasových elektráren v Chorvatsku.

Biomasový energetický zdroj bude vyrábět elektrickou energii a teplo. Do budoucna se jedná o možnosti dodávky tepla pro místní domácnosti a firmy. Teplo bude ale primárně používáno pro peletovací linku. „V Česku je celá řada oblastí, které nejsou plynofikovány. Výroba a následný prodej peletek zapadá do naší snahy obsáhnout energie od výroby, až po dodání domácnostem,“ dodává Aleš Mokrý.

Celková hodnota investice projektu přesahuje 20 milionů eur. Kolaudace je plánovaná na prosinec roku 2018.


Veletrhy, konference a semináře

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN