Walmark kupuje brněnský Valosun, stane se lídrem českého trhu probiotik

Brno, 1. října 2015 - Česká společnost Walmark se stala majoritním vlastníkem společnosti Valosun, která je v Česku jedničkou na trhu probiotik. Nový vlastník, který je největším výrobcem a distributorem doplňků stravy ve střední a východní Evropě, tak výrazně posiluje svou pozici zejména na trhu probiotických a urologických produktů. Zúčastněné strany se dohodly, že cena transakce nebude zveřejněna.

laborator probiotika valosun

Valosun je ryze českou, dynamicky rostoucí společností evropské úrovně, která vyrábí přírodní preparáty již od roku 1997. Se značkou Biopron je tuzemským lídrem na trhu probiotik a se značkou Uroval jí patří významný tržní podíl na trhu urologických přípravků. Tyto produkty i další vysoce kvalitní doplňky stravy distribuuje na 8 světových trhů, kromě Česka také do Polska, Arménie či Vietnamu.

Jorge C. Manuel, výkonný ředitel a místopředseda představenstva skupiny Walmark k transakci říká: „Jsme rádi, že se značky, pracovní týmy i odborné lékařské znalosti Valosunu stanou součástí rodiny Walmark. Díky tomu dojde k doplnění našeho stávajícího zastoupení ve dvou klíčových rostoucích kategoriích a k posílení našich pozic na českém i slovenském trhu.“

„Neustále hledáme příležitosti, jak expandovat a rozšiřovat portfolio produktů, které nabízíme zákazníkům. Jakožto tradiční výrobce, který uvádí vysoce kvalitní přírodní preparáty a spolupracuje s renomovanými vědeckými institucemi, je společnost Valosun pro tento účel ideální,“ říká ředitel Walmarku pro Českou republiku a Slovensko Jaroslav Barták a dodává: „Díky akvizici výrazně promluvíme do dění na trhu probiotik a zásadně posílíme postavení na trhu urologických produktů. Celkově se jedná o optimální doplnění našeho portfolia. Je pro nás důležité, že původní majoritní vlastník Martin Šibal se bude nadále podílet na strategických projektech a prodeji na zahraničních trzích, zejména v USA.“

Valosun roste nejen v Česku, ale i na zahraničních trzích, na Slovensku, v Polsku i například v Ázerbajdžánu. Na růstu se podílejí hlavně dva hlavní klíčové segmenty - probiotika a urologie. Nejprodávanějšími výrobky v těchto kategoriích jsou Biopron 9 Premium a Uroval manosa Akut.

„Při rozhodování o prodeji společnosti pro nás byl vedle ceny rozhodující i přístup nového vlastníka. Se společností Walmark nás spojuje dlouhodobá tradice, český původ i nadnárodní ambice. Věříme, že je to ten nejlepší partner pro další rozvoj našich produktů,“ říká Bohumil Kos, ředitel společnosti Valosun.

Třinecká společnost Walmark se zabývá výrobou a distribucí vitaminů, minerálů, doplňků stravy a OTC léků. Postavení jedničky si udržuje v ČR, na Slovensku, v Rumunsku, Bulharsku a Maďarsku, mezi třemi nejsilnějšími je v Polsku a pobaltských zemích. Kromě výše zmíněných zemí, Walmark exportuje svoje produkty do dalších 44 zemí po celém světě. Produktové portfolio zahrnuje například Proenzi, Idelyn, Urinal, Spektrum nebo Marťánci. Celkem společnost zaměstnává téměř 700 lidí.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF