RegioJet v zisku, dopravci přibývají cestující

Brno, 10. září 2015 - Český soukromý železniční dopravce RegioJet, člen skupiny STUDENT AGENCY, vykázal za první pololetí letošního roku zisk ve výši přibližně 7,5 milionů Kč. Za celý letošní rok očekává zisk v rozmezí přibližně 30 až 50 miliónů Kč.

Regiojet VLAK

Vlakový dopravce RegioJet provozuje v České republice dálkové vlaky na trase Praha – Ostravsko – Třinecko, z nichž část zajíždí také na Slovensko. Za první pololetí letošního roku přepravily 1,406 miliónu cestujících, což představuje meziroční nárůst počtu cestujících o 31,5 %. V roce 2014 přepravil RegioJet za stejné období v ČR 1,066 miliónu cestujících.

„Na trase Praha – Ostravsko nabízíme ve špičkách nejdelší vlaky – desetivozové soupravy s kapacitou až 600 míst v jednom vlaku. Díky tomu máme také nejnižší náklady na jednu sedačku – až o 28 % oproti dalším dopravcům,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Novinky chystá RegioJet od nového jízdního řádu, který začne platit od prosince 2015. Vlaky RegioJet z důvodů ukončení výlukových prací na koridoru zrychlí po trase z Prahy do Olomouce a Ostravy od nového jízdního řádu v průměru o 5 minut. RegioJet nabídne také více spojů, zejména nové přímé spojení Prahy a Zlínského kraje.