Středoškoláci si vyzkoušeli business s fiktivními firmami

Brno, 13. února 2015 - Ve čtvrtek 12. února proběhl na Střední škole informatiky, poštovnictví a finančnictví v Brně již 9. ročník regionálního veletrhu fiktivních firem. Velmi živou atmosféru zajistilo celkem 23 fiktivních firem.

veletrh fiktivnich firem

Průběh veletrhu občas připomínal dění na burze na Wall Street. Na netradiční akci byly zastoupeny firmy specializované na bioprodukty, cestování, svoz odpadu, léky, pochutiny nebo parfémy. Odvětví bylo mnoho a každý si zde přišel na své. Kdokoli, kdo prošel kolem, se nemohl ubránit nezalistování v některém z krásných katalogů či neschovat si povedenou vizitku, alespoň jen tak na památku. Hostesky s úsměvem rozdávaly pestrobarevné letáčky a všechny zvaly k obchodu.

Obchodování na fiktivním veletrhu je podle účastníků velká zábava. Obchodníci se radují z prodeje a vy si užíváte jejich přátelské péče. Vše zaplatíte fiktivním bankovním převodem ze svého neexistujícího účtu a odcházíte s dobrým pocitem, že jste uskutečnili obchod snů a to jen za cenu pár milých slov.

Doprovodný program se nesl v tanečním duchu, bylo možno vidět obdivuhodné kreace FENIX DANCE a taneční skupiny CHIMNEY. Kde kdo by také záviděl hezké ceny, které si odnesli vítězové v soutěžích o nejlepší prodejní stánek, prezentaci fiktivní firmy, vizitku, reklamní videospot, slogan či nejlepší katalog.

Jiří Višinka, foto: archiv organizátorů


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN