Era testuje biometrické podpisy, v budoucnu mají nahradit papírování

Brno, 24. února 2015 - Era testuje na 13 Era finančních centrech po celé republice biometrické podpisy. Klienti si tak mohou otevřít účet a související produkty bez jediného papíru. Celý proces – včetně podpisu – probíhá elektronicky, papír plně nahrazuje obrazovka tabletu, což přináší zkvalitnění a zefektivnění obsluhy klientů a také nezanedbatelné úspory nákladů spojených s tiskem a archivací dokumentů.

biometricky podpis

Během prvních dvou měsíců pilotního provozu bylo touto formou podepsáno přes 2 000 dokumentů, což mimo jiné představuje úsporu přibližně 25 kilogramů papíru.

„V digitalizaci dokumentů a jedinečných biometrických metodách vidíme velký potenciál a této oblasti se dlouhodobě věnujeme. Biometrický podpis přináší klientům větší pohodlí i rychlost. Zkušenosti z praxe ukazují, že při uzavírání smlouvy elektronicky ušetří klient asi třetinu času oproti standardnímu procesu s využitím papírové dokumentace. Dalšími výhodami elektronizace jsou rychlejší a jednodušší práce s dokumenty, nižší výdaje a v neposlední řadě také větší ohleduplnost k životnímu prostředí,“ říká Tomáš Koníček, ředitel platebních produktů a nefinančních služeb Ery a ČSOB.

Je biometrický podpis bezpečný?
Biometrický podpis je transformovaná podoba fyzického podpisu, který je zaznamenán prostřednictvím tlakově citlivé vrstvy tabletu. Kromě samotné grafické podoby obsahuje biometrický podpis také jedinečné informace o dynamice stylu pisatele - tlak, zrychlení, rychlost, doba. Podpis je zašifrován a stává se nedílnou součástí dokumentu.

„Bezpečnost byla pro zavedení celého procesu klíčová. Proto podpis zůstává u daného dokumentu zašifrovaný privátním klíčem. V bance není dokument uchováván na žádném místě v otevřené podobě. K dispozici máme pouze veřejný klíč, který slouží k zamykání dokumentu,“ vysvětluje Tomáš Koníček. Pro odemknutí dokumentu je však třeba privátní klíč, který je uložen u externí autority. Externí autorita smí privátní klíč vydat určenému znalci jen na základě soudního příkazu. Zneužití ze strany banky tedy není možné.

V inovacích je budoucnost
Digitalizace dokumentů i unikátní metody biometrie, které snadno a bezpečně umožní jednoznačnou identifikaci klienta, jsou pro bankovní sektor klíčové. „Možnosti biometrie jsou velmi zajímavé, a protože lidé v ČR jsou novým technologiím stále více otevření, sledujeme trendy a postupně přicházíme se službami, které naši vizi komfortního moderního bankovnictví naplňují. Navíc jim tato služba zaručuje uznatelnost a platnost elektronických dokumentů po dlouhou dobu.,“ dodává Tomáš Vojtíšek, manažer Ery a ČSOB zodpovědný za inovace.


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   5  6
  7  8  910111213
14151617
2122232425
282930    
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN