Významná konference o boji proti plagiátorství v Brně

Brno, 11. června 2013 - Ve dnech 12.-13. června bude v Brně probíhat Mezinárodní konference s názvem „Plagiarism across Europe and Beyond“. Je vyvrcholením několikaleté snahy partnerů z 27 zemí Evropské unie, navrhujících efektivní nástroje v boji proti plagiátorství.

Autogram-autogramiada-podpis

Hostitelem akce bude Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF MENDELU), která je jedním z hlavních řešitelů tohoto unikátního projektu. Na konferenci vystoupí i Debora Weber-Wulff, úspěšná při odhalování plagiátorství u německých politiků.

Projekt zaměřený na boj proti plagiátorům s názvem „Impact of Policies for Plagiarism in Higher Education across Europe“ (IPPHEAE) byl zahájen v roce 2010 a dosud proběhl již ve 27 zemích EU. Na brněnské konferenci vystoupí odborníci na prevenci plagiátorství z celého světa (z Velké Británie, Austrálie, Spojených arabských emirátů, Brazílie USA, Thajska, Nigérie, Německa, Irska) přednesou výsledky svých výzkumů v oblasti vnímání plagiátorství z hlediska kulturních rozdílů souvisejících se studentskou mobilitou, srovnávání různých metod prevence, detekce akademické nepoctivosti a technických řešení navrhovaných pro detekci plagiátorství.
Klíčovým bodem programu bude veřejná debata odborníků, např. nezávislá konzultantka Jude Carroll (Velká Británie), která již více jak deset let zkoumá, co studenty k plagiátorství vede, zde představí své návrhy, jak předcházet plagiátorství u studentů.

Další významným hostem bude Debora Weber-Wulff z HTW Berlin (Hochschule für Technik und Wirtschaft Berlin), která jde cestou zveřejňování případů plagiátorství u politiků (včetně německé ministryně školství Annette Schavanové) a akademiků. Hrozba veřejné ostudy je pro ni metodou, jak plagiátorství předcházet. Konference je veřejná a přístupná všem zaregistrovaným zájemcům.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN