Postiženým lidem z Brna bude sloužit speciální vybavení

Lidé se zdravotním postižením z Brna a okolí budou moci díky speciálním pomůckám snadněji ovládat počítač. Pomůže jim v tom Liga vozíčkářů společně s Nadačním fondem Tesco. Liga vozíčkářů získala v grantovém řízení fondu 27 tisíc korun na technické vybavení nového denního centra v Brně. Nadační fond celkem rozdělil mezi jednadvacet úspěšných žadatelů z celé ČR sedm set tisíc korun. V Jihomoravském kraji se o grant ucházelo osm neziskových organizací, uspěla jediná.
Úspěšné organizace z dvanácti krajů vybrala na základě předložených projektů správní rada Nadačního fondu Tesco. „Organizace nepotřebují peníze jen na nové projekty, ale řada z nich přímo čelí existenčním potížím a chybí jim prostředky na samotný provoz či platy zaměstnanců. Rozhodování mezi všemi 104 žadateli bylo těžké. Při posuzování jsme se proto řídili přínosem projektu zejména pro klienty dané neziskové organizace,“ vysvětlila předsedkyně správní rady Nadačního fondu Tesco Eva Williams.
Liga vozíčkářů, která se stará o zdravotně postižené klienty, se chystá v září zahájit v Brně provoz Denního centra pro osoby se zdravotním postižením. „Prostředky z Nadačního fondu Tesco budou sloužit k nákupu počítače vybaveného speciálními pomůckami a programy, které například umožňují ovládání počítače hlasem nebo práci na speciální klávesnici pro klienty s problémy s orientací či motorikou,“ vysvětlila Šárka Mikulková, vedoucí programu Práce, vzdělávání, integrace. Zpočátku bude moci služby denního centra využívat šest klientů najednou, během jednoho roku ale chce organizace kapacitu navýšit až na padesát osob.
Do grantového řízení se přihlásilo celkem 109 organizací, pět došlých přihlášek bylo z výběru vyřazeno z důvodu formálních nedostatků nebo chybějících dokumentů, které byly povinnou přílohou žádosti o grant. Organizace, které tentokrát neuspěly, se mohou v budoucnu samozřejmě přihlásit do nového grantového řízení. Nadační fond Tesco plánuje v letošním roce vyhlásit dvě grantová řízení jak pro žadatele v sociální a zdravotní oblasti, tak i v oblasti ochrany životního prostředí.

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   5  6
  7  8  910111213
14151617
2122232425
282930    
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN