Brno se představí na veletrhu MIPIM

Jihomoravská metropole se na veletrhu MIPIM 2010, který proběhne 16.- 19. března ve francouzském Cannes, opět představí se samostatnou, letos rozšířenou expozicí o ploše 62 m2. Druhé největší město České republiky má jasnou představu, jak by měla vypadat jeho ekonomická budoucnost. Chce postavit prosperitu na znalostní ekonomice a perspektivních oborech s vyšší přidanou hodnotou, jakými jsou například biotechnologie, zejména biomedicína (tzv. life-science), medicínské přístroje a informační technologie. To vše souvisí s potřebou vzdělané a kvalifikované pracovní síly a s vybudováním potřebné infrastruktury. Brno se proto nadále snaží o přilákání takových typů investic, jakými jsou centra sdílených strategických služeb s vyšší přidanou hodnotou (BPO - Business Process Outsourcing, BSS - Business Service Solution). Město Brno má rovněž silnou tradici ve strojírenství a elektrotechnice a zaměřuje se na podporu podnikání v high-tech technologiích, které je zasazené do prostředí s kvalifikovanou pracovní silou a výbornou dopravní dostupností.

MIPIM.gif

Tomu odpovídají i projekty prezentované na veletrhu: nejvýznamnější rozvojový projekt Europoint Brno, dále Brněnská průmyslová zóna – Černovická terasa, Český technologický park Brno a projekt v oblasti volnočasových aktivit Aquapark Brno. Dalšími prezentovanými projekty jsou brownfields Kasárna Slatina a Janáčkovo kulturní centrum. Část expozice města na veletrhu zaujme prezentace výjimečné funkcionalistické památky, vily Tugendhat, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Významnou součást brněnské nabídky tvoří vědecko-výzkumné projekty ICRC a CEITEC. I letos Brno připravilo svou prezentaci ve spolupráci se společnostmi úspěšně působícími v jihomoravském regionu. Jako generální partneři letos spoluvystavují CTP, Jižní Centrum Brno, J&T REAL ESTATE CZ a KPMG. Dalšími spoluvystavujícími společnostmi jsou Arch.Design, architektonická a inženýrská kancelář K4, KOMFORT, Technologický Park Brno a Veletrhy Brno.

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN