Kraj i letos pomůže vinařům

Dotaci Vinařskému fondu na rozvoj vinařství a vinohradnictví na jižní Moravě ve výši pěti milionů korun z krajského rozpočtu schválilo na svém zasedání Zastupitelstvo Jihomoravského kraje. Ten přispíval Vinařskému fondu tradičně částkou zhruba dva až tři miliony korun. V minulém roce přidělil fondu výjimečně rekordní dotaci ve výši osm milionů korun. Také letos vynaloží na podporu rozvoje vinařství a vinohradnictví stejnou částku, avšak rozdělí ji na dvě části. Zatímco Vinařský fond obdrží pět milionů (stejnou částkou musí fondu podle zákona o vinařství a vinohradnictví č. 321/2004 Sb. přispět také Ministerstvo zemědělství ČR), další tři miliony korun rozdělí kraj mezi vinaře prostřednictvím vlastního dotačního programu.

vinny_sklep_napier_novy_zeland_640x428.jpg

Dotační program Podpora vinařství a vinohradnictví v Jihomoravském kraji pro rok 2010, který schválila Rada Jihomoravského kraje 18. února, počítá se třemi dotačními tituly. Cílem prvního z nich je podpora tradičních vinařských kulturních akcí místního nebo regionálního významu. Druhý je zaměřen na vybavení informačních středisek, zařízení pro konání výstav a pořizování informačních panelů a označníků, směřujících k propagaci vinařství a vinohradnictví v kraji. Třetí dotační titul má podpořit pořízení propagačních materiálů, webových stránek, softwarových aplikací a pořádání kampaní, zaměřených na propagaci vinařství a vinohradnictví. Příjemci dotací mohou být obce a svazky obcí, svazy zahrádkářů a spolky vinařů a vinohradníků v územním obvodu Jihomoravského kraje.

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN