Inovace? Jsme v centru dění!

Brno, 22. května 2012 - Během posledních let se stal region Centrope jedním z nejdynamičtějších v Evropě, a to především díky zaměření na klíčové obory budoucnosti - life science, obnovitelné energie, ICT nebo automobilový průmysl. A stále má co nabídnout - nejen v oblasti výzkumu a vývoje.

centrope-01

Více než 80 centrál zahraničních společností v Centrope

Porovnání CENTROPE s jinými EU regiony z hlediska přílivu přímých zahraničních investic  na  milión  obyvatel  ukazuje,  že tento region je jednou z nejatraktivnějších destinací v EU. Nákladová výhodnost regionu přitom dávno není nejdůležitějším důvodem pro aktivity podniků v Centrope – jde především o blízkost k odběratelům a potenciál trhu v zahraničí. Není proto divu, že více než 80 zahraničních společností  se  rozhodlo  do  Centrope umístit  svou  centrálu  a  řídit  odtud  aktivity ve střední a východní Evropě. Mezi nimi lze najít farmaceutické giganty, technologické  lídry  nebo  automobilky. Centrope  totiž  nabízí  těmto  podnikům jedinečnou  přidanou  hodnotu  –  propojení se silnými evropskými ekonomikami s vysokou kupní silou a s rozvíjejícími se východními ekonomikami.

centrope-02

Krize nás zasáhla méně

Centrope zůstává růstovým regionem. Míra růstu od roku 2000 výrazně převyšuje evropský průměr. Navíc se většina regionů CENTROPE zotavila z krize rychleji, než se původně očekávalo. Přestože země CENTROPE byly zasaženy více než evropská sedmadvacítka, předběžné průzkumy získané z regionálních prognóz naznačují, že dopady krize na region CENTROPE nebyly tak výrazné. Ale nechejme mluvit čísla: V roce 2010 dosáhl růst HDP v regionu Centrope o 0,7 % více než v evropské sedmadvacítce,  míra  nezaměstnanosti dosáhla  v  roce  2009  o  1,9 %  méně  než v EU a v dalších letech se předpokládají podobné rozdíly.

Inovace a výzkum: Co dál? Téma veřejné konference Centrope

Není proto divu, že Centrope láká investory i vědce z celého světa. Dokladem může být projekt výstavby středoevropského vědecko-výzkumného centra excelence CEITEC. Projekt přispěje ke koncentraci vědecko-výzkumných kapacit v Centrope a současně upevní vazbu vědy v Centrope na špičkové zahraniční výzkumné instituce a podniky. Spolupráce mezi akademickou, výzkumnou a podnikatelskou sférou na poli inovací je zásadní pro udržení konkurenceschopnosti regionu Centrope.  Proto bude tomuto tématu   věnována veřejná konference uspořádaná při příležitosti politického summitu  Centrope,  který se bude konat v Brně dne 21. 5. 2012 za účasti hejtmanů, primátorů a starostů z celého regionu Centrope. Summity Centrope konané každého půl roku slouží k prosazování společné politické agendy na nejvyšší úrovni a k diskusi na klíčová témata přeshraniční spolupráce. Aby Centrope posílilo a rozvíjelo své renomé inovativního regionu, musí zde existovat maximální podpora spolupráce mezi univerzitami a vědecko-výzkumnými  institucemi  a  inovativními firmami na přeshraniční úrovni. Centrope má dobrou strukturu vysokých škol zaměřených na technické a přírodovědné oborya jednotlivé regiony rozvíjejí svá inovační centra, která podporují aplikaci výsledků vědy a výzkumu do praxe. Aby Centrope zvýšilo svou atraktivitu pro investory působící v oblasti inovací, potřebuje optimalizovat spolupráci v oblasti transferu technologií a rozvíjet nejen aplikovaný, ale i základní výzkum. Květnová konference bude proto zaměřena na požadavky mezinárodních firem na absolventy vysokých škol, na propojení těchto škol s podniky, ale také na otázku, jak může vzrůst prestiž několika univerzit v regionu díky jejich mezinárodní spolupráci a jak k tomu může přispět marketingová propagace této spolupráce. Na  konferenci  nebudou  chybět  přední odborníci  z  akademické  sféry,  zástupci špičkové vědy a výzkumu ani představitelé  inovativních  technologických  firem působících v regionu Centrope i mimo něj. Můžeme  tedy  očekávat  intenzívní a bohatou diskusi.

centrope-03 centrope-04

Vyšlo v Brno Business & Style

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Březen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF