Jižní Morava nabízí zázemí pro kongresy i pro firemní turistiku

Dobré místo pro týmové ladění not i pro manželská ano

Brno, 26. dubna 2012 - Brno a jižní Morava patří k dynamicky se rozvíjejícím součástem středoevropského prostoru, směřují do klubu padesáti nejinovativnějších regionů Evropy. Budování výzkumné infrastruktury i podnikatelských inkubátorů, které usnadňují spojení výsledků vědy s výrobní praxí, podporuje jak veřejná správa, tak zdejší univerzity i podnikatelská sféru. Ne náhodou si Brno vysloužilo novou přezdívku – „Silicon Valley" jižní Moravy. Na téměř 400 tisíc obyvatel Brna připadá více než 80 000 studentů zdejších šesti veřejných univerzit a řady soukromých vysokých škol.

centrala-01

Nově vznikající mnohamiliardové projekty, především Středoevropský technologický institut CEITEC a Mezinárodní centrum klinického výzkumu ICRC, dávají Brnu perspektivu mezi městy se špičkovým výzkumem a vývojem. Město má na co navazovat – připomeňme zdejší působení zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela nebo práci brněnských rodáků Ernsta Macha a Kurta Gödela.

 

centrala-03

S tímto „geniem loci," stejně jako s moderním kongresovým zázemím, počítá i koncepce rozvoje kongresové turistiky na jižní Moravě: Výstavní areál v Brně, jehož komplex sálů a hal pojme až 10 tisíc osob, dvě desítky čtyřhvězdičkových hotelů s 3 315 lůžky a komfortními kongresovými prostory, moderní kampusy univerzit, prostory pro společenské akce v originálním stylu na mnoha místech kraje – to vše je k dispozici.

centrala-02K tomu přistupuje bohatá nabídka adrenalinových, kulturních i relaxačních aktivit pro zpestření volných chvil účastníků kongresů, konferencí a sympozií. Vynikající dopravní spojení po dálnicích, železnici i prostřednictvím přímých leteckých spojů Brna s Londýnem, Moskvou, Římem, Eindhovenem, St. Petěrburgem a Milánem. To jsou kamínky z pestré mozaiky, kterou plánovačům kongresových akcí předkládá Moravia Convention Bureau, součást Centrály cestovního ruchu Jižní Morava (člen Czech Convention Bureau).

Firemní klientele, ale také všem, kdo se chystají ve velkém stylu oslavit životní jubileum nebo uzavřít manželství v místech, na která se jen tak nezapomíná, vychází nyní Centrála cestovního ruchu vstříc originální nabídkou, zahrnující snad všechna pozoruhodná místa regionu. „Čím více se prostředí odlišuje od toho, ve kterém se běžně pohybujeme, tím více se nám událost zapisuje do paměti," komentuje nový projekt ředitelka Centrály cestovního ruchu Jižní Morava Zuzana Vojtová. Připomíná, že ani konference a firemní setkání, jejichž posláním je „ladění not" a upevnění vztahů v pracovních týmech, není nutno odbývat v tradičních posluchárnách či kongresových sálech.

Všem, kdo chtějí svá setkání toho druhu rozšířit o novou dimenzi, vybrala centrála dvě desítky atraktivních míst. V katalogu „Netradiční místa pro netradiční setkání" najdou zájemci hrady a zámky, ale také mimořádné výtvory přírody. Také prostory brněnského podzemí, lodě na Brněnské přehradě nebo na Baťově kanálu, ale i sklepy Národního vinařského centra ve Valticích. Nechybí potřebné kontakty a údaje o možnostech pronájmu a o službách. Takže - stačí jen zalistovat a rozhodnout se.

(ccrjm, mcb)

Vyšlo v Brno Business & Style

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...