Dorotheum v Brně vybírá předměty do svých aukcí

Moravská metropole má před sebou týden ve znamení umění. Letos poprvé sem zavítají experti prestižní společnosti Dorotheum, kteří budou od 9. do 11. února v hotelu Continental přijímat předměty do svých nadcházejících aukcí. Obchod s kvalitním uměním se navzdory finanční krizi těší zájmů ze strany sběratelů, ale především investorů, kteří tuto tradiční formu ukládání a zhodnocování peněz preferují. Majitelům vybraných uměleckých kousků proto nahrává čas, kdy mohou výhodně zhodnotit své předměty.
Konzultace a oceňování umění potrvá každý den od 10 do 17 hodin. „Jarní aukční sezona právě začíná. Experti na prodej umění se shodují, že i v letošním roce přetrvá zájem o nákup kvalitního umění ze strany těch, kteří potřebují bezpečně uložit své finance. Toho mohou využít zájemci z Brna a okolí, kterým naši znalci poradí, jak s artefakty naložit,“ říká Mária Gálová, ředitelka české pobočky aukční síně Dorotheum.

klad.gif

Do Brna jezdí experti Dorothea nejčastěji ze všech regionů v republice – navštíví ho pokaždé čtyřikrát do roka. Právě jižní Morava patří mezi nejbohatší lokality na cenné umělecké předměty. V poslední době se v aukcích Dorothea povedlo vydražit několik děl, o které měli sběratelé zájem a které pocházely právě z regionálních dnů příjmu v Brně. Jeden z největších úspěchů zaznamenal obraz Antonína Slavíčka „Na okořském potoce“ vydražený v zářijové aukci loňského roku za částku 2,6 milionu korun. Dále uspěl olej od Jaroslava Věšína „Večerní píseň“, jehož cena se vyšplhala na 700 tisíc korun nebo dílo od Simona Jacobse De Vliegera s názvem „Lodě na moři“. Obraz na dřevěné desce s originálním rámem z 19. století dosáhl v aukci částky 450 tisíc korun. Z Brna putovala také vitrína v renesančním stylu. Nový majitel si ji odnesl za kladívkovou cenu 85 tisíc korun.
Experti z oboru umění budou posuzovat především exkluzivní starožitnosti a umělecké předměty. Zájemci mohou nosit k posouzení výtvarná díla od starých mistrů, krajinářů 19. století, přes českou meziválečnou avantgardu, modernu druhé poloviny 20. století, až po obrazy současných výtvarníků. Zařadit do aukce je možné také kvalitní starožitné šperky, značkové sklo, porcelán, zbraně, fotografie, cenné knížky a asiatika.
Více informací naleznete na www.dorotheum.cz.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...