Mnoho podnikatelů využívá při zakládání nových firem služeb specialistů

Brno, 13. února 2012 - Dle informací uvedených společností ČEKIA bylo v roce 2011 založeno na území České republiky 22 333 kapitálových společností tj. akciových společností a společností s ručením omezeným, což bylo méně než v předchozím roce, avšak s ohledem na ekonomické podmínky a výhledy do budoucna se dle ČEKIE stále jedná o dobrý výsledek.

businessman

V Jihomoravském kraji bylo loni založeno 2 225 podnikatelských subjektů, přičemž celorepublikovému pořadí dle očekávání dominuje Praha s 9 944 podnikatelskými subjekty. Jihomoravský kraj si drží druhou příčku.

Dle odhadů firem pohybujících se na trhu zakládaní nových společností, je 20 % všech nově založených společností založeno specialisty, kteří se touto činností zabývají. Stěžejním produktem těchto specialistů jsou tzv. ready-made společnosti, které jsou založeny a zapsány do obchodního rejstříku pouze za účelem jejich převodu na třetí osobu. Takovéto společnosti nevyvíjí žádnou činnost a nemají žádné pohledávky a závazky. Výhodou koupě ready-made společnosti je především rychlost s jakou zájemce může začít podnikat a dále skutečnost, že základní kapitál je již splacen. Zájemce tedy nemusí disponovat vysokými finančními částkami, které by na splacení základního kapitálu musel použít. K zahájení podnikání s ready-made společností může dojít prakticky okamžitě poté, co proběhne převodu podílu na společnosti a výměna statutárního orgánu. Tento proces může trvat i pouze několik desítek minut. Naproti tomu založení zcela nové společnosti trvá zhruba měsíc. I službu založení společnosti na míru však specialisté klientům poskytují v případě, že o ni klient projeví zájem.

V posledních letech zažívá trh s ready-made společnostmi velký rozmach, když na trhu působí množství nově vznikajících a zase zanikajících subjektů. V cenách a kvalitě služeb poskytovaných specializovanými firmami jsou velké rozdíly. V případě, že budete uvažovat o koupi ready-made společnosti dobře nabídky srovnejte, případně se informujte přímo u poskytovatelů služby přímo a nespoléhejte se pouze na informace uvedené na internetu. Ne vždy je totiž cena, která je prezentovaná jako konečná, cenou definitivní. V mnoha případech se můžete dočkat nepříjemných překvapení, např. když cena nezahrnuje soudní poplatek za zápis změn do obchodního rejstříku, společnost nemá přihlášeny nejběžnější živnosti, přičemž tato služba je následně zpoplatněna, není vedeno účetnictví společnosti v souladu se zákonem, společnost není zaregistrována k dani z příjmu na finančním úřadě atd. Současně je také třeba dávat pozor na kvalitu smluvní dokumentace, např. na to je-li připravena advokátem či ne, obsahuje-li garanci bezdlužnosti společnosti atd.

Spolehlivým partnerem na trhu s ready-made společnostmi a při zakládání společností na míru je www.spolecnosthned.cz, ceny, které tento specialista nabízí, jsou nejvýhodnější na trhu a opravdu konečné, používaná dokumentace je vypracována zkušeným advokátem a nabízené ready-made společnosti splňují veškeré zákonné požadavky (i vč. zákona účetnictví, daňového řádu ap.).


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...