Veletrh Opta se stěhuje do většího pavilonu

Šestnáctý mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie Opta se uskuteční první únorový víkend 5. až 7. února v netradičním prostředí nového multifunkčního pavilonu P. V historii veletrhu jde již o třetí stěhování, Opta se postupně odehrávala v pavilonech E, B a V. Tentokrát Opta dostane k dispozici největší veletržní halu ve střední Evropě. Pavilon P otevřený loni v červnu je vybaven nejmodernější infrastrukturou a veškerým zázemím pro návštěvníky i vystavovatele. V konferenčních sálech pavilonu P proběhne jak tradiční celodenní cyklus přednášek a firemních prezentací, tak i Mezinárodní kongres Opta 2010 – 3. celoevropský kongres zástupců univerzit vzdělávajících optometrii a kongres učitelů optiky a optometrie ze zemí střední a východní Evropy. Spolupořadatelem veletrhu Opta a pořadatelem odborného doprovodného programu je Společenstvo českých optiků a optometristů, partnerem veletrhu Opta je Optická únia Slovenska.

opta3_1.jpg

Ve spolupráci s odbornými partnery pořadatelé každý rok zvýrazňují některou z oblastí oční optiky a optometrie. Po dětských a sportovních brýlích se tentokrát upře pozornost k péči o stárnoucí zrak. Problémy spojené se zhoršeným viděním na blízkou vzdálenost současná oční optika řeší daleko komplexněji než v minulosti, takže si každý zákazník může zvolit takovou variantu či kombinaci variant, jaká jeho zraku a způsobu života vyhovuje nejlépe. Mnozí uživatelé však stále netuší, jak široká škála možností se jim nabízí, a k vlastní škodě volí zdánlivě nejjednodušší konzervativní řešení, tj. brýle na čtení, v horším případě dokonce z nejbližšího hypermarketu. Právě zviditelnění pokroku v péči o vetchozraké je jedním z cílů zvýrazněného tématu Presbyopie 45+. Pozornost se zaměří jak na diagnostiku a úskalí spojená s volbou správné korekce, tak na aplikaci korekčních pomůcek v praxi a vhodnou prezentaci možných řešení presbyopie ze strany odborného personálu očních optik.
Zvýrazněné téma presbyopie je zároveň jednou z kategorií soutěže o nejlepší exponáty veletrhu TOP OPTA 2010. Vedle něj se v soutěži objevují také další novinky, například brýlové obruby a sluneční brýle budou posuzovány zvlášť z pohledu technologické inovace a zvlášť z hlediska módy a designu. Podobným způsobem se do subkategorií rozdělí také technologie v oční optice, a to na vyšetřovací a měřicí přístroje pro měření zraku, optické stroje a přístroje pro opracování brýlových čoček a prodejní nástroje a systémy pro retail – maloobchod. Detailnější kategorizace má usnadnit hodnocení, ale zejména motivovat vystavovatele, aby k účasti přihlásili více exponátů a soutěž TOP OPTA tak získala na kvalitě. Odměnou vystavovatelům bude zviditelnění a propagace jejich novinek. Výsledky soutěže budou vyhlášeny na oficiálním zahájení veletrhu a úspěšné exponáty vystaveny ve speciální vitríně.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...