SurGal Clinic – český zdravotnický unikát

Brno, 26. prosince 2011 - Na začátku října se v Brně odehrál přelomový okamžik v historii českého zdravotnictví. Za účasti prezidenta České republiky Václava Klause byla na Drobného ulici slavnostně otevřena první privátní chirurgická klinika švýcarského typu v České republice – SurGal Clinic. Tato klinika je unikátním zdravotnickým zařízením, jehož hlavním cílem je poskytovat klientům špičkovou lékařskou a sesterskou péči pomocí nejmodernější techniky v příjemném prostředí.

surgal-01

SurGal Clinic vznikla přestavbou původního prvorepublikového Beckmannova porodnického sanatoria, z něhož se v padesátých letech minulého století stala Hybešova chirurgická nemocnice. Po revoluci, v devadesátých letech minulého století, byl zrealizován privatizační projekt a vznikla chirurgická nemocnice Delta s 65 lůžky. Ta nyní prošla díky téměř miliardové investici zcela zásadní proměnou a jako SurGal Clinic se se svou špičkovou technologií a s kapacitou 80 lůžek stala jedním z nejmodernějších zdravotnických zařízení v České republice. A musím konstatovat, že po osobní prohlídce a zkušenosti v SurGal Clinic už nemám pocit, že proklamovaná nadstandardní zdravotní péče je v podmínkách České republiky jen mýtus...

surgal-02Základem je vysoká odbornost

SurGal Clinic se však nepyšní jen příjemným luxusním prostředím a špičkovými technologiemi. Své základní poslání spatřuje ve vynikající lékařské a ošetřovatelské péči, doplněné nejnovějšími léčebnými poznatky a postupy. „Přivést obrazně Švýcarsko do Česka, to je naším cílem z hlediska nejnovějších léčebných metod a vynikající lékařské péče i z hlediska péče o pacienta a jeho komfort," vysvětluje Jitka Kellnerová, ředitelka SurGal Clinic. V SurGal Clinic je velký důraz kladen na vysokou odbornost jak lékařského, tak ošetřovatelského personálu. Klinika mimo své kmenové lékaře spolupracuje se špičkovými odborníky z České republiky i ze zahraničí.

Komplexní péče pod jednou střechou

SurGal Clinic nabízí komplexní zdravotní péči v oborech všeobecné, miniinvazivní, cévní a plastické chirurgie, urologie, ortopedie, sportovní traumatologie a v podobných oborech. Ve stejném rozsahu poskytuje klinika i ambulantní péči, která je navíc doplněna o interní složku, obezitologii, diabetologii, neurologii, kolonoskopická a endoskopická vyšetření. Komplement nemocnice tvoří diagnostické centrum, jehož páteří je oddělení zobrazovacích metod v čele s MRI a CT, vybavenými nejmodernější technikou 21. století, certifikované laboratorní pracoviště, oddělení sterilizace a také lékárna přímo v objektu nemocnice. Nedílnou součástí kliniky jsou také její specializovaná centra, která využívají více odborností, například artroskopické centrum, centrum sportovní medicíny, léčby bolesti zad a další centra. Svou komplexnost završuje SurGal Clinic otevřením centra rehabilitační a fyzikální medicíny.

Vysokou přidanou hodnotou SurGal Clinic je smluvní vztah se všemi zdravotními pojišťovnami v České republice. Standardní zdravotní péče je tedy bezplatná, stejně jako hospitalizace ve standardních pokojích, ambulantní vyšetření, služby komplementu (CT, MRI aj.) a všechny ostatní služby v rámci pojištění. SurGal Clinic rovněž poskytuje zdravotní péči i mimo rámec pojištění za přímou úhradu, což se může týkat například zahraničních nebo nepojištěných klientů.

Vaše zdraví – vaše volba

Zcela zásadní novinkou, kterou SurGal Clinic přináší, je v České republice svým rozsahem unikátní projekt SurGal GRAND CLASS, který základní péči, poskytovanou v rámci zdravotního pojištění, doplňuje o nadstandardní servis technického charakteru za úhradu. Tento program lze využít na přímé vyžádání klienta a inspirací k jeho zavedení byly soukromé kliniky ve Švýcarsku, USA a v Kanadě. Týká se především nadstandardního ubytování hotelového typu v pětihvězdičkové kategorii, gastronomie, možnosti osobní asistence a dalších doplňkových služeb. Cílem SurGal Clinic je maximálně přiblížit tyto možnosti českým klientům a připravit tak služby kliniky na vznik nadstandardního zdravotního připojištění.

V programu SurGal GRAND CLASS jsou klientům k dispozici komfortně vybavené jednolůžkové pokoje v kategorii pětihvězdičkového hotelu. Klient si může podle vlastního výběru zvolit mezi historickým a moderním stylem ubytování, případně i velikost zvoleného pokoje. Ty jsou všechny vybaveny systémem Skype TV, který klientům zajišťuje neustálý kontakt s jejich blízkými. Na přání klienta je možné zajistit i ubytování a stravování jeho doprovodu ve stejném nebo samostatném pokoji.

surgal-03

Klienti si mohou objednat i exkluzivní gastronomický servis. Ti, kteří nemají ordinovanou dietní stravu, mají možnost si vybírat z denní nabídky kuchařských specialit a klinika je připravena jim případně zajistit jakékoliv objednávky ve spolupráci se špičkovými brněnskými restauracemi. V každém pokoji je k dispozici i minibar a kvalitní kávový a čajový servis. Program SurGal Grand Class nabízí i doprovodné služby, které mohou zpříjemnit hospitalizaci či návrat domů. Patří mezi ně například doprava na kliniku a zpět, kosmetické a kadeřnické služby, čistění a praní oděvů a pro zájemce například i zajištění bohoslužeb.

Kodex 6 P

K tomu, aby SurGal Clinic splnila všechna očekávání svých klientů, vytvořila takzvaný „kodex 6 P", neboli souhrn hodnot, na nichž je práce kliniky koncipována.

  • Přístup – Přístup personálu k pacientovi je zcela zásadní. Cílem tohoto přístupu je navodit příjemnou atmosféru a minimalizovat jeho stres či obavy. Přístup musí být osobní, komplexní, důkladný a diskrétní.
  • Péče – Péče musí být poskytována na nejvyšší odborné úrovni, za využití nejnovějších technologií, metod a poznatků lékařské vědy.
  • Personál – Personál je základem organizace a nositele péče. Personál je vysoce odborně vzdělaný, vstřícný, empatický, aktivní a ochotný.
  • Platby – Jakýkoliv výdaj pacienta musí být vynaložen efektivně. Platby za zdravotní péči jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami. Cílem navazujících úhrad je minimalizovat finanční zatížení pacienta a stanovit ceny srozumitelně a jednoznačně, aby bylo možné předvídat konečný náklad.
  • Prostředí – Prostředí musí vyhovovat nejen hygienickým požadavkům, ale současně musí navodit příjemnou atmosféru za současného respektování soukromí a bezpečí pacienta. Prostředí kliniky kopíruje hotelový ráz. Pohyby po nemocnici jsou přísně monitorovány, aby bylo zachováno bezpečí a klid klientů.
  • Pacient – Pacient je vždy na prvním místě. Přístup a péče jsou mu individuálně voleny na míru s cílem dosáhnout jeho maximální spokojenosti a informovanosti.
Vyšlo v Brno Business & Style

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN