SurGal Clinic – český zdravotnický unikát

Brno, 26. prosince 2011 - Na začátku října se v Brně odehrál přelomový okamžik v historii českého zdravotnictví. Za účasti prezidenta České republiky Václava Klause byla na Drobného ulici slavnostně otevřena první privátní chirurgická klinika švýcarského typu v České republice – SurGal Clinic. Tato klinika je unikátním zdravotnickým zařízením, jehož hlavním cílem je poskytovat klientům špičkovou lékařskou a sesterskou péči pomocí nejmodernější techniky v příjemném prostředí.

surgal-01

SurGal Clinic vznikla přestavbou původního prvorepublikového Beckmannova porodnického sanatoria, z něhož se v padesátých letech minulého století stala Hybešova chirurgická nemocnice. Po revoluci, v devadesátých letech minulého století, byl zrealizován privatizační projekt a vznikla chirurgická nemocnice Delta s 65 lůžky. Ta nyní prošla díky téměř miliardové investici zcela zásadní proměnou a jako SurGal Clinic se se svou špičkovou technologií a s kapacitou 80 lůžek stala jedním z nejmodernějších zdravotnických zařízení v České republice. A musím konstatovat, že po osobní prohlídce a zkušenosti v SurGal Clinic už nemám pocit, že proklamovaná nadstandardní zdravotní péče je v podmínkách České republiky jen mýtus...

surgal-02Základem je vysoká odbornost

SurGal Clinic se však nepyšní jen příjemným luxusním prostředím a špičkovými technologiemi. Své základní poslání spatřuje ve vynikající lékařské a ošetřovatelské péči, doplněné nejnovějšími léčebnými poznatky a postupy. „Přivést obrazně Švýcarsko do Česka, to je naším cílem z hlediska nejnovějších léčebných metod a vynikající lékařské péče i z hlediska péče o pacienta a jeho komfort," vysvětluje Jitka Kellnerová, ředitelka SurGal Clinic. V SurGal Clinic je velký důraz kladen na vysokou odbornost jak lékařského, tak ošetřovatelského personálu. Klinika mimo své kmenové lékaře spolupracuje se špičkovými odborníky z České republiky i ze zahraničí.

Komplexní péče pod jednou střechou

SurGal Clinic nabízí komplexní zdravotní péči v oborech všeobecné, miniinvazivní, cévní a plastické chirurgie, urologie, ortopedie, sportovní traumatologie a v podobných oborech. Ve stejném rozsahu poskytuje klinika i ambulantní péči, která je navíc doplněna o interní složku, obezitologii, diabetologii, neurologii, kolonoskopická a endoskopická vyšetření. Komplement nemocnice tvoří diagnostické centrum, jehož páteří je oddělení zobrazovacích metod v čele s MRI a CT, vybavenými nejmodernější technikou 21. století, certifikované laboratorní pracoviště, oddělení sterilizace a také lékárna přímo v objektu nemocnice. Nedílnou součástí kliniky jsou také její specializovaná centra, která využívají více odborností, například artroskopické centrum, centrum sportovní medicíny, léčby bolesti zad a další centra. Svou komplexnost završuje SurGal Clinic otevřením centra rehabilitační a fyzikální medicíny.

Vysokou přidanou hodnotou SurGal Clinic je smluvní vztah se všemi zdravotními pojišťovnami v České republice. Standardní zdravotní péče je tedy bezplatná, stejně jako hospitalizace ve standardních pokojích, ambulantní vyšetření, služby komplementu (CT, MRI aj.) a všechny ostatní služby v rámci pojištění. SurGal Clinic rovněž poskytuje zdravotní péči i mimo rámec pojištění za přímou úhradu, což se může týkat například zahraničních nebo nepojištěných klientů.

Vaše zdraví – vaše volba

Zcela zásadní novinkou, kterou SurGal Clinic přináší, je v České republice svým rozsahem unikátní projekt SurGal GRAND CLASS, který základní péči, poskytovanou v rámci zdravotního pojištění, doplňuje o nadstandardní servis technického charakteru za úhradu. Tento program lze využít na přímé vyžádání klienta a inspirací k jeho zavedení byly soukromé kliniky ve Švýcarsku, USA a v Kanadě. Týká se především nadstandardního ubytování hotelového typu v pětihvězdičkové kategorii, gastronomie, možnosti osobní asistence a dalších doplňkových služeb. Cílem SurGal Clinic je maximálně přiblížit tyto možnosti českým klientům a připravit tak služby kliniky na vznik nadstandardního zdravotního připojištění.

V programu SurGal GRAND CLASS jsou klientům k dispozici komfortně vybavené jednolůžkové pokoje v kategorii pětihvězdičkového hotelu. Klient si může podle vlastního výběru zvolit mezi historickým a moderním stylem ubytování, případně i velikost zvoleného pokoje. Ty jsou všechny vybaveny systémem Skype TV, který klientům zajišťuje neustálý kontakt s jejich blízkými. Na přání klienta je možné zajistit i ubytování a stravování jeho doprovodu ve stejném nebo samostatném pokoji.

surgal-03

Klienti si mohou objednat i exkluzivní gastronomický servis. Ti, kteří nemají ordinovanou dietní stravu, mají možnost si vybírat z denní nabídky kuchařských specialit a klinika je připravena jim případně zajistit jakékoliv objednávky ve spolupráci se špičkovými brněnskými restauracemi. V každém pokoji je k dispozici i minibar a kvalitní kávový a čajový servis. Program SurGal Grand Class nabízí i doprovodné služby, které mohou zpříjemnit hospitalizaci či návrat domů. Patří mezi ně například doprava na kliniku a zpět, kosmetické a kadeřnické služby, čistění a praní oděvů a pro zájemce například i zajištění bohoslužeb.

Kodex 6 P

K tomu, aby SurGal Clinic splnila všechna očekávání svých klientů, vytvořila takzvaný „kodex 6 P", neboli souhrn hodnot, na nichž je práce kliniky koncipována.

  • Přístup – Přístup personálu k pacientovi je zcela zásadní. Cílem tohoto přístupu je navodit příjemnou atmosféru a minimalizovat jeho stres či obavy. Přístup musí být osobní, komplexní, důkladný a diskrétní.
  • Péče – Péče musí být poskytována na nejvyšší odborné úrovni, za využití nejnovějších technologií, metod a poznatků lékařské vědy.
  • Personál – Personál je základem organizace a nositele péče. Personál je vysoce odborně vzdělaný, vstřícný, empatický, aktivní a ochotný.
  • Platby – Jakýkoliv výdaj pacienta musí být vynaložen efektivně. Platby za zdravotní péči jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami. Cílem navazujících úhrad je minimalizovat finanční zatížení pacienta a stanovit ceny srozumitelně a jednoznačně, aby bylo možné předvídat konečný náklad.
  • Prostředí – Prostředí musí vyhovovat nejen hygienickým požadavkům, ale současně musí navodit příjemnou atmosféru za současného respektování soukromí a bezpečí pacienta. Prostředí kliniky kopíruje hotelový ráz. Pohyby po nemocnici jsou přísně monitorovány, aby bylo zachováno bezpečí a klid klientů.
  • Pacient – Pacient je vždy na prvním místě. Přístup a péče jsou mu individuálně voleny na míru s cílem dosáhnout jeho maximální spokojenosti a informovanosti.
Vyšlo v Brno Business & Style

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...