Rekonstrukce vily Tugendhat byla zahájena podpisem smlouvy

V pondělí 25. ledna podepsali primátor města Brna Roman Onderka a generální ředitel společnosti Unistav Miroslav Friš přímo ve vile Tugendhat smlouvu o rekonstrukci tohoto unikátního díla světové funkcionalistické architektury. Smlouva počítá s dobou realizace 24 měsíců a vyžádá si investici ve výši 146 milionů korun, z toho sto milionů korun půjde prostřednictvím Ministerstva kultury ČR z fondů EU. V souvislosti s rekonstrukcí unikátní vily byl spuštěn také sběrný dokumentační projekt a provoz nových webových stránek, kde si na adrese www.tugendhat.eu budou moci návštěvníci prohlédnout zachované dobové fotografie, ale i průběh samotné rekonstrukce.

tug.jpg

Rodinná vila manželů Tugendhatových byla postavena v letech 1929 až 1930 ve svahu pod Černopolní ulicí. Nejvýznamnější evropská stavba německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe je o to cennější, že se jedná o jediné dílo tohoto tvůrce z předválečného období dochované téměř v původním stavu. V roce 1939 po odjezdu rodiny do Švýcarska byl objekt konfiskován gestapem, po válce zde působila taneční škola a od roku 1955 byl objekt využíván například jako rehabilitační středisko pro děti. Od července 1994 je vila Tugendhat převedena do správy Muzea města Brna.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...