Ceny za nejlepší stavby znovu míří do Brna

Brno, 29. června 2011 - Součástí letošních Stavebních veletrhů bylo už tradičně předání cen v soutěži Stavba Jihomoravského kraje 2010. A jako každým rokem získaly nejvíce ocenění nové stavby v Brně. Soutěž vyhlašuje Jihomoravské stavební společenství při Svazu podnikatelů ve stavebnictví pod záštitou Jihomoravského kraje. Soutěž představuje projektanty, dodavatele a investory staveb v kraji, kteří zrealizovali v daném roce nejzajímavější stavby.

stavba-01

Ocenění se uděluje v šesti kategoriích podle charakteru stavby a sedmá kategorie oceňuje nejlepší stavbu, kterou postavila firma z Jihomoravského kraje mimo svůj region. Zvláštní kategorií soutěže je také ocenění pro studenty stavební fakulty a fakulty architektury.

V letošní soutěži se v kategorii občanské vybavenosti stala vítězem novostavba Magnum v proluce na rohu Orlí a Benešovy ulice. V kategorii bytových staveb zvítězil Dům s pečovatelskou službou na Vavřinecké ulici v Komíně. Vítězství v kategorii průmyslových a technologických staveb si odnesla novostavba Kliniky chorob prasat v areálu Veterinární a farmaceutické univerzity na Palackého třídě. Kategorie dopravních a inženýrských staveb má svého vítěze v první části odstavného nádraží Českých drah v odsunuté poloze v katastru Horních Heršpic.

stavba-02

Mezi rekonstrukcemi staveb a objektů si pomyslnou palmu vítězství odnesla rekonstrukce a dostavba krytého bazénu v Kuřimi a zvláštní čestné uznání Moravská galerie v Brně a IMOS Brno za obnovu Jurkovičovy vily v Žabovřeskách. V kategorii vodohospodářských a ekologických staveb si pak první cenu odnesly Vodohospodářské stavby za výstavbu kanalizace Šatavsko ve svazku obcí Bratčice, Syrovice, Sobotovice a Ledce.

připravila Alena Štěpánková

Vyšlo v Brno Business & Style

Veletrhy, konference a semináře

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF