Ceny za nejlepší stavby znovu míří do Brna

Brno, 29. června 2011 - Součástí letošních Stavebních veletrhů bylo už tradičně předání cen v soutěži Stavba Jihomoravského kraje 2010. A jako každým rokem získaly nejvíce ocenění nové stavby v Brně. Soutěž vyhlašuje Jihomoravské stavební společenství při Svazu podnikatelů ve stavebnictví pod záštitou Jihomoravského kraje. Soutěž představuje projektanty, dodavatele a investory staveb v kraji, kteří zrealizovali v daném roce nejzajímavější stavby.

stavba-01

Ocenění se uděluje v šesti kategoriích podle charakteru stavby a sedmá kategorie oceňuje nejlepší stavbu, kterou postavila firma z Jihomoravského kraje mimo svůj region. Zvláštní kategorií soutěže je také ocenění pro studenty stavební fakulty a fakulty architektury.

V letošní soutěži se v kategorii občanské vybavenosti stala vítězem novostavba Magnum v proluce na rohu Orlí a Benešovy ulice. V kategorii bytových staveb zvítězil Dům s pečovatelskou službou na Vavřinecké ulici v Komíně. Vítězství v kategorii průmyslových a technologických staveb si odnesla novostavba Kliniky chorob prasat v areálu Veterinární a farmaceutické univerzity na Palackého třídě. Kategorie dopravních a inženýrských staveb má svého vítěze v první části odstavného nádraží Českých drah v odsunuté poloze v katastru Horních Heršpic.

stavba-02

Mezi rekonstrukcemi staveb a objektů si pomyslnou palmu vítězství odnesla rekonstrukce a dostavba krytého bazénu v Kuřimi a zvláštní čestné uznání Moravská galerie v Brně a IMOS Brno za obnovu Jurkovičovy vily v Žabovřeskách. V kategorii vodohospodářských a ekologických staveb si pak první cenu odnesly Vodohospodářské stavby za výstavbu kanalizace Šatavsko ve svazku obcí Bratčice, Syrovice, Sobotovice a Ledce.

připravila Alena Štěpánková

Vyšlo v Brno Business & Style

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   5  6
  7  8  910111213
14151617
2122232425
282930    
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN