Na jižní Moravě roste počet nezaměstnaných

Po první vlně propouštění, která se na začátku podzimu přehnala přes Čechy, stoupá vysokým tempem počet nezaměstnaných i na jižní Moravě. Firmy v Jihomoravském kraji se dosud snažily udržet zaměstnance co nejdéle a pomáhaly si například kratším pracovním týdnem, ale vleklá krize nedovoluje tento stav dlouhodobě udržet. Vyplývá to z ekonomické analýzy agentury Commservis.com, která se zabývá krizovým managementem firem. „V Jihomoravském kraji se propouštění logicky brání, protože pracovních příležitostí zde není tolik, jako v hlavní metropoli a ve středních Čechách. Tlaky na udržení přijatelné míry nezaměstnanosti jsou zde veliké,“ vysvětluje specialista na krizovou komunikaci a řízení Tomáš Zdechovský z agentury Commservis.com, podle kterého úřady práce na jihu Moravy zaznamenávají v poslední době větší nápor. „Ekonomické výsledky za poslední rok, do kterých se silně promítla finanční krize, nakonec zaměstnavatele donutily k výraznějšímu propouštění i zde,“ dodává Zdechovský.
Podle odborníků k růstu nezaměstnanosti navíc přispívá i konec sezónních prací. Odliv zaměstnanců se týká zejména stavebního sektoru, zemědělství a turistického ruchu. Výraznější oživení trhu práce po největší recesi za posledních šedesát let očekávají analytici na jaře roku 2010.
Ke konci letošního třetího čtvrtletí míra registrované nezaměstnanosti podle Ministerstva práce a sociálních věcí v Jihomoravském kraji dosáhla hodnoty 9,5 procenta, což je o bezmála čtyři procenta více než před rokem. Největší meziroční nárůst nezaměstnanosti se promítl u nejstarší věkové skupiny a u věkové skupiny 35 až 44 let.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...