Brno se opět prezentovalo na veletrhu MIPIM

Brno, 29. března 2011 - Projekty rozvoje výzkumné infrastruktury – Mezinárodní centrum klinického výzkumu (FNUSA-ICRC) a Středoevropský technologický institut (CEITEC), nejvýznamnější rozvojový projekt v oblasti dopravní infrastruktury a rozvoje území města Europoint Brno, to jsou hlavní projekty, které město Brno letos prezentovalo na mezinárodním renomovaném veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM 2011.

03-mipim-01

Veletrh se uskutečnil ve francouzském Cannes ve dnech 8.–11. března a představili se na něm nejvýznamnější evropští a světoví investoři, developeři, banky a finanční instituce, města i celé regiony, realitní makléři, právníci a další profesionálové působící na trhu realit. MIPIM bývá vždy příležitostí zejména pro česká města a regiony, které se chtějí předvést zahraničním investorům jako atraktivní lokality pro uskutečňování investičních záměrů. Na veletrhu proto ani letos nechyběly Praha, Brno a Ostrava.

 

Představení brněnských projektů

Své významné místo v brněnské expozici měly rovněž projekty Český technologický park Brno a Kreativní centrum Brno – revitalizace brownfieldu na centrum, podporující začínající podnikatele v kreativních průmyslech, volné umění a kulturně-vzdělávací aktivity pro širokou veřejnost. Jednací prostor expozice města Brna evokoval atmosféru meziválečných let minulého století díky zapůjčenému mobiliáři a modelu proslulé funkcionalistické památky, vily Tugendhat, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

Současné představované projekty jsou pro město Brno a jeho budoucnost klíčové, neboť přesně kopírují hlavní priority města, tedy kvalitní dopravní napojení, univerzitní a vědecké zázemí a samozřejmě rozvoj města.

Stejně jako loni Brno připravilo svou prezentaci ve spolupráci s partnery, jejichž působení ve městě ilustruje kvalitu zdejšího investičního prostředí. V expozici jako generální partneři spoluvystavovaly společnosti CTP, Jižní centrum Brno, KPMG a advokátní kancelář Havel Holásek & Partners. Zúčastnily se i společnosti Arch.Design, architektonická inženýrská kancelář K4 a stavební společnost OHL ŽS.

03-mipim-02

Další program

V Cannes se po loňské premiéře představil také Jihomoravský kraj s nabídkou projektů na podporu vědy, výzkumu a inovací, jako region podporující rozvoj lázeňství a oblast s vhodnou dopravní infrastrukturou pro uvedené aktivity včetně mezinárodního letiště v Brně-Tuřanech.

Z bohatého doprovodného programu veletrhu stojí za zmínku tradiční summit primátorů a hejtmanů světových měst a regionů, který se uskutečnil 9. března. Diskutovalo se mimo jiné o urbanistických strategiích a budování městské infrastruktury, které jsou klíčem k udržitelnému rozvoji měst 21. století. Vzhledem k tomu, že veletrh MIPIM je vždy ukazatelem globálních trendů, na fóru vystoupili také přední světoví ekonomové, kteří hovořili o vyhlídkách globální ekonomiky a jejich důsledcích pro realitní trh.

Marie Zezůlková
Kancelář strategie města MMB


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN