Brněnské zastupitelstvo dnes jedná o územním plánu a rozpočtu

Brno, 7. března 2011 (MEDIAFAX) - Změny v územním plánu, dotace a přesuny v rozpočtu jsou hlavními tématy pondělního zasedání zastupitelstva města Brna. Mezi 127 body programu, poznamenaného technickými problémy s hlasovacím zařízením, jsou především peněžní transfery v oblasti kultury a sportu.

penize3

Kromě 12 změn v územním plánu rozhodne brněnské zastupitelstvo například o bezmála šestimilionové dotací fotbalové Zbrojovce, šestisettisícové injekci sportovní hale Morenda nebo dvoumilionovém daru krajskému ředitelství jihomoravské policie na nákup pohonných hmot do služebních automobilů.

Zastupitelé proberou rovněž příspěvky městské pokladny na pokračování prací při zateplování Úrazové nemocnice či zhruba milionové navýšení dotace pro Brněnské kulturní centrum. Instituce tyto peníze využije na zřízení nového informačního centra s prodejem suvenýrů v kostnici na Kapucínském náměstí a k financování druhého ročníku květnové přehlídky Divadelní svět.

Jiří Nováček

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.