Brněnské zastupitelstvo dnes jedná o územním plánu a rozpočtu

Brno, 7. března 2011 (MEDIAFAX) - Změny v územním plánu, dotace a přesuny v rozpočtu jsou hlavními tématy pondělního zasedání zastupitelstva města Brna. Mezi 127 body programu, poznamenaného technickými problémy s hlasovacím zařízením, jsou především peněžní transfery v oblasti kultury a sportu.

penize3

Kromě 12 změn v územním plánu rozhodne brněnské zastupitelstvo například o bezmála šestimilionové dotací fotbalové Zbrojovce, šestisettisícové injekci sportovní hale Morenda nebo dvoumilionovém daru krajskému ředitelství jihomoravské policie na nákup pohonných hmot do služebních automobilů.

Zastupitelé proberou rovněž příspěvky městské pokladny na pokračování prací při zateplování Úrazové nemocnice či zhruba milionové navýšení dotace pro Brněnské kulturní centrum. Instituce tyto peníze využije na zřízení nového informačního centra s prodejem suvenýrů v kostnici na Kapucínském náměstí a k financování druhého ročníku květnové přehlídky Divadelní svět.

Jiří Nováček

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...