Rada města ustoupila od dohody o výstavbě garáží na Panenské

Brno, 10. února 2011 (MEDIAFAX) - Rada města Brna rozvázala dohodu se společností Brno Parking, která měla v Panenské ulici postavit parkovací dům. Podle mluvčího magistrátu Brna Pavla Žáry firma nesplnila jednu ze základních podmínek, a to získání územního rozhodnutí pro výstavbu hromadných parkovacích garáží.

parkoviste-podzemni-rozvazani_smlouvy250

"Rada města Brna neprojednala dodatek ke smlouvě o uzavření budoucí nájemní smlouvy, čímž nechala uplynout lhůtu stanovenou na 11. února tohoto roku," řekl Žára. Dodal, že tím končí závazek města uzavřít se společností Brno Parking nájemní smlouvu za podmínek stanovených ve smlouvě o uzavření budoucí nájemní smlouvy.

Před dvěma lety uzavřelo statutární město Brno se společností Brno Parking smlouvu o uzavření budoucí nájemní smlouvy na pozemky, kde měla firma postavit parkovací dům. "Jednou ze základních podmínek, kterou musela společnost splnit, bylo získání územního rozhodnutí pro výstavbu hromadných parkovacích garáží na ulici Panenské," vysvětlit mluvčí s tím, že ani po dvou letech firma tuto podmínku nesplnila.

V zájmu města však nadále zůstává parkovací dům postavit. "Z probíhajících jednání vyplynula potřeba pokračování v práci na právní analýze," sdělil náměstek primátora Robert Kotzian.

Podle mluvčího Žáry se po dopracování právní analýzy rozhodne o dalším postupu. "Město si chce udržet nejsilnější pozici a v dalších jednáních nastavit takový vývoj, který povede k nejrychlejšímu postavení parkovacího domu," zakončil Žára.

Lenka Horáková

Veletrhy, konference a semináře

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF