Mendelovo fórum na PEF MENDELU v Brně má velké ambice

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF) představuje nový cyklus panelových diskusí s odborníky s názvem Mendelovo fórum. Cílem fóra je zpřístupnit odborné veřejnosti, podnikatelům, akademickým pracovníkům a studentům nové poznatky a aktuální trendy vztahující se k podnikání převážně v Jihomoravském kraji. První fórum „Jak podnikat na Jižní Moravě“ se uskuteční již 4. listopadu.

G. J. Mendel byl velmi všestrannou osobností mnoha oborů. Po celém světě je znám jako genetik, méně se ví, že se věnoval i výzkumu např. v oblasti meteorologie a včelařství či že byl opatem starobrněnského kláštera a krátce i ředitelem Moravské hypoteční banky v Brně. Mendel výsledky svých dlouhodobých výzkumů a definovanými zákony genetiky předběhl svou dobu. Mendelovo fórum by chtělo navázat na odkaz vědeckých setkání přírodovědného spolku, kterých se G. J. Mendel pravidelně zúčastňoval a kde se sám zapojoval do vědeckých diskusí.

„Cílem Mendelova fóra je zpřístupnit odborné veřejnosti, podnikatelům, akademickým pracovníkům a studentům nové poznatky a aktuální trendy vztahující se k podnikání převážně v Jihomoravském kraji,“ uvedla prof. Jana Stávková, děkanka fakulty. Účastníci fóra mají možnost setkat se osobně se zástupci institucí a firem, kteří se dané problematice věnují a jsou schopni zodpovědět jejich dotazy. „Smyslem je vytvořit ucelený a komplexní přístup k dané problematice z různých úhlů,“ dodává Stávková.

První fórum nabídne možnost osobního setkání s odborníky, kteří se problematikou podnikání zabývají dnes a denně. Principy firemní komunikace představí Radek Vítek (managing director Ogilvy PR), regionální specifika pak přiblíží Pavla Střechová (ředitelka brněnské agentury Bílý Medvěd), aktuální situaci a doporučení z oblasti personalistiky přinese Luboš Rejchrt (prezident Asociace poskytovatelů personálních služeb), se svým příspěvkem se představí i ředitel Jihomoravského inovačního centra Jiří Hudeček. Fórum bude moderovat Václav Sochor (moderátor BBC, Český rozhlas, novinář).
Mendelovo fórum v současnosti předpokládá roční periodu pro své konání. Cílem je přivádět nejen významné osobnosti, ale i reflektovat aktuální potřeby rozvoje podnikání v Jihomoravském kraji. Bližší informace a možnost registrace najdou zájemci na adrese www.mendelovoforum.cz.


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN