Na Masarykově okruhu proběhnou závody automobilů, o FIA GT ale přijde

Česká republika bude v roce 2011 chudší minimálně o jedno mistrovství světa. Velmi oblíbené závody FIA GT se totiž na Automotodromu Brno nepojedou. Diváci tak přijdou o úžasnou podívanou na vytrvalostní výkony značek jako Aston Martin, Corvette, Lamborghini, Ford, Maserati a Nissan, které se účastnily v letošní sezoně. Přestože pořadatelé projevili velký zájem uskutečnit jeden z dílů mistrovského seriálu právě v Brně, Automotodrom Brno nemohl jejich přání vyhovět. Podnik FIA GT je totiž pro společnost dlouhodobě ztrátový.
„Bohužel, ač bychom si to velmi přáli, nemůžeme jej na Masarykově okruhu přivítat. FIA GT je v celém světě skvělou reklamou pro Českou republiku. Naše společnost investuje nemalé prostředky, aby se mistrovství světa mohla na Masarykově okruhu konat. Bez podpory státu nebo místních úřadů nemůžeme nést tíhu prodělečných podniků věčně na svých bedrech,“ konstatovala ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.
Na Masarykův okruh se však v roce 2011 vrátí Mistrovství světa cestovních vozů FIA WTCC. Pořadatelé, kteří každoročně velmi vysoce hodnotí úroveň organizace závodů v Brně, se snažili Automotodromu Brno vyjít co nejvíc vstříc. Přidělili proto příznivý předprázdninový termín, 19. červen 2011. Jeden z obvykle již teplých víkendů by mohl být příslibem slušně zaplněných tribun a strhující atmosféry. Bohužel toto mistrovství uvidí čeští diváci na domácí půdě naposledy. Příští rok totiž vyprší dvouletý kontrakt, který Automotodrom Brno za současných ekonomických podmínek nemůže prodloužit.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...