Konference ABAF je už za dveřmi

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) společně s Ústavem anorganické chemie Akademie věd ČR (UACH) chystají již 11. ročník mezinárodní konference Advanced Batteries, Accumulators and Fuel Cells (ABAF). Tato konference proběhne v Brně od 19. – 22. září 2010.

Na tyto konference se pravidelně sjíždějí odborníci z celé Evropy i ze všech částí světa. Konference za svou dobu sdružila především odbornou, ale i část laické veřejnosti. „Bude to již 11. konference v sérii, a zúčastnili se jí již vědci z více jak 27 států světa. Tradiční je též zájem vědců z východních zemí a Dálného východu,“ dodává hlavní organizátorka konference doc. Ing. Marie Sedlaříková, CSc. z Ústavu elektrotechnologie (UETE).

Velký význam má celá konference ve vztahu k životnímu prostředí a problematice elektrochemických zdrojů elektrické energie, zejména z hlediska výkonu a prodlužování životnosti baterií využitím nových materiálů a technologií atd. „Hlavním cílem bylo a je sledování hlavního směru výzkumu a vývoje nejmodernějších chemických zdrojů energie,“ dodává doc. Sedlaříková.
Těžiště této konference spočívá především v presentování poznatků materiálového výzkumu orientovaného na elektrochemii systémů, v nichž je přísně vyloučena vlhkost (elektrochemie kovového lithia a příbuzné systémy).

Na konferenci se objeví celá plejáda známých českých odborníků. Z významných zahraničních osobností lze uvést Prof. Arnalda Visintina z University v La Platě, Argentina. Dále pak Dipl. Ing. Dr. Stefana Kollera, Vartabatterien, Rakousko a Technical University Graz Rakousko, Prof. Leonidase Papadimitrioua, University Thessaloniki, Řecko a Dr. Germana Ferrerra, Universita di Palermo, Itálie, kteří pracují pčedevším v oboru lithno-iontových akumulátorů. Tito odborníci patří ke špičkám ve svých oborech. „Myslím si, že tento rok bude co do obsazenosti vědeckými kapacitami jeden z nejbohatších, letošní konference určitě nabídne zajímavý zážitek všem,“ přibližuje význam akce doc. Sedlaříková.
Konference – obdobně jako vědecko-výzkumná činnost skupiny doc. Sedlaříkové a Prof. Vondráka – není jen záležitost čisté teorie. Velký důraz byl a je kladen na spolupráci s průmyslovou sférou. Po řadu let se proto účastní této konference pracovníci z významných průmyslových podniků. Jedním z nich je např. společnost BOCHEMIE a.s., Graphite GmbH Kropfmühl, Německo, Elmarco s.r.o. Liberec a dalších organizací, např. H test a.s. Praha, Metrohm Group AG Švýcarsko, Sigma Aldrich s.r.o., apod. Prohlubování a navazování dalších průmyslových kontaktů rovněž patří mezi priority účastníků konference i pracovníků UETE.

Veškeré bližší informace o mezinárodní konferenci ABAF 2010 můžete nalézt na webových stránkách http://www.aba-brno.cz, nebo na stránkách http://www.feec.vutbr.cz.


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN