Jihomoravská nádraží čekají opravy za 70 milionů

Více než sedmdesát milionů korun plánují České dráhy investovat do konce příštího roku na opravy několika nádražních budov na jihu Moravy. Ještě letos začne rekonstrukce nádraží v Chrlicích u Brna za 19 milionů korun a oprava nocležen na již modernizovaném nádraží v Břeclavi za 18 milionů korun. Největší opravy čekají nádraží v Letovicích a Moravském Krumlově, kde vznikne nový přestupní terminál Integrovaného dopravního systému. Při celkové rekonstrukci výpravních budov dojde k výměně hydroizolace, oken a dveří, zateplení fasády, rekonstrukci střešního pláště a také ke kompletní rekonstrukci vnitřních prostor pro cestující včetně nových sociálních zařízení.
České dráhy na jihu Moravy spravují kolem osmdesáti výpravních budov. Velká část z nich prošla modernizací již v minulých letech při budování železničních koridorů z Břeclavi do Brna a Přerova. Ve Slatině a Šlapanicích se částečné rekonstrukce uskutečnily před letošní návštěvou papeže v Brně. Dělníci opravili fasádu, střechu a vyměnili kompletně okna a dveře. Ve Slatině ještě letos skončí vnitřní úpravy za celkem 3,2 milionu korun a v příštím roce začne oprava kanalizace za dva miliony.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...