Neurochirurgická klinika získala půl milionu korun

Půl milionu korun na nákup nových chirurgických nástrojů věnoval Kinematograf bratří Čadíků Neurochirurgické klinice Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Peníze byly vybrány formou dobrovolného vstupného na letošních projekcích českých filmů na více než čtyřiceti místech po celé České republice, kam kinematograf zavítal v rámci akce Kinematograf Zlatopramen a Filmové léto s Poštovní spořitelnou.
Peníze klinika použije na nákup neuroendoskopu, chirurgického nástroje vybaveného optikou, jenž se používá k vyšetření a odběru tkání při operacích mozku. Umožňuje například ošetření nádoru podvěsku mozkového novým postupem, který je pro nemocného bezpečnější a vyžaduje kratší dobu hospitalizace. Operaci ročně podstoupí deset až třicet pacientů. Zakoupení nového neuroendoskopu bude přínosem nejen pro pacienty, ale také pro studenty medicíny. Optika chirurgického nástroje a vybavení celého operačního sálu na takové úrovni umožňuje přenos operačního výkonu „on-line“ přímo do výukové místnosti.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Březen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF