Patnáct brněnských škol získá teplý kabát

skoly02Brno je úspěšné při získávání evropských dotací na zateplení škol a školských zařízení. V současné době čerpá město z dotace EU 186,7 mil. Kč na zateplení patnácti škol. Ty tak každoročně ušetří až dvě třetiny nákladů na vytápění.

Zateplení se již na mnohých školách uskutečňuje, neboť rada města schválila v polovině července smlouvy o dílo na zateplení například základní školy Chalabalova, Jihomoravské náměstí nebo Novolíšeňská.

„Kromě standardních a každoročních oprav základních a mateřských škol zahájilo město Brno masívní investice do zateplování školských budov. Jedná se o stovky miliónů korun nejen z rozpočtu města, ale především z evropských zdrojů, kterými chceme pomoci brněnským ředitelům škol a školek ušetřit finanční náklady za topení a další služby. Očekávám, že se tyto prostředky budou postupně v rámci energetických úspor vracet. Vítám také zvýšenou kulturu prostředí školských zařízení, které si naše děti a učitelé jistě zaslouží," řekl primátor města Brna Roman Onderka.

Město Brno získává dotace z EU také na projekty zařazené do Integrovaného plánu rozvoje města Brna (IPRM). Co se týče škol a školských zařízení, získalo město z fondů EU dalších 15,8 mil. Kč na projekty sportovního areálu při ZŠ Brno, Vedlejší 10 a na rekonstrukci víceúčelového sportovního areálu ZŠ Heyrovského 32. Dalších deset projektů na dobudování sportovní infrastruktury při základních školách s celkovými náklady 279 mil. Kč a požadovanou dotací 230 mil. Kč budou podány v průběhu letošního a příštího roku. Nově bylo do IPRM zařazeno dalších devět projektů řešících technické zhodnocení škol a školských zařízení s celkovými náklady 265 mil. Kč a požadovanou dotací ve výši 90 mil. Kč.

Zdroj: MMB

skoly01

 

Zelená úsporám

Na zateplení škol by měly jít nejen peníze z fondů EU, ale i z programu Zelená úsporám. Zateplit by se tak mělo dalších šest škol a tři školky. Získané dotace ve výši 90 miliónů korun chce město využít na zateplení základních škol Blažkova, Svážná, Jana Babáka, Laštůvkova, Úvoz a Labská a mateřských škol Oblá, Měřičkova a Škrétova. Zateplení všech těchto škol přijde celkem na 257 miliónů korun. Zda brněnské školy peníze dostanou, bude jasné do konce letošního roku.

 


Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)