Známe firmu i živnostníka roku Jihomoravského kraje

Ve čtvrtém ročníku soutěže Firma roku zvítězila v Jihomoravském kraji společnost Top Moravia Q. Za živnostníky byla oceněna Magda Živná působící v oblasti hotelnictví a pohostinství. Vítěznou pozici získala také společnost Hezká kuchyň, a to v kategorii Byznys rebel, kterou již druhým rokem vyhlašuje titulární partner Firmy roku, společnost Vodafone. „Je potřeba si uvědomit, že za každým soutěžícím se skrývá konkrétní podnikatelský příběh, ochota převzít na sebe riziko, síla tvořit hodnoty a poskytnout práci svým zaměstnancům. Pro mě je taková soutěž potvrzením skutečnosti, že i ve stávající ekonomické situaci existují úspěšní podnikatelé. A právě oni nám pomohou překonat hospodářskou krizi,“ sdělil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

firma_1.jpg

V Jihomoravském kraji je podle Českého statistického úřadu registrováno celkem 187 687 soukromých podnikatelů podnikajících podle živnostenského zákona. Ocenění za skvělou práci si odnesla Magda Živná. Ta podniká od roku 1992, kdy získala v privatizaci samoobsluhu v Brně-Žebětíně, kterou později rozdělila na obchod a restauraci. V roce 2004 k celému komplexu přibyl i hotel. V současnosti Magda Živná otevírá nový hotelový komplex i se sportovištěm. Porota ocenila, že Magda Živná začínala od nuly a dnes výrazně přispívá k rozvoji žebětinské lokality.
Z 38 010 zaregistrovaných firem v Jihomoravském kraji nejlépe dopadla Top Moravia Q. Firma patří mezi čtyři nejvýznamnější výrobce titanového nádobí a své výrobky exportuje do 18 zemí tří kontinentů. Firma zaměstnává kolem šedesáti zaměstnanců a dobře reprezentuje brněnský region v celé Evropě. Porota u firmy ocenila důraz na životní prostředí a podporu společenskoodpovědných aktivit.
Posláním soutěží je krom hledání úspěšných podnikatelů objevovat a představovat zajímavé nápady. „V kategorii Byznys rebel oceňujeme podnikatele, kteří nabízejí zákazníkům zajímavé výhody a posouvají pravidla podnikání ve prospěch zákazníků,“ říká viceprezident pro firemní zákazníky společnosti Vodafone Pavel Hlavinka. Letos zvítězila společnost Hezká kuchyň. Pro své zákazníky připravuje nejen návrhy kuchyní, ale ve svém studiu je také hned sestavuje, aby si je mohli ještě před koupí vyzkoušet.
Krajská kola soutěže Vodafone Firma roku 2009 budou pokračovat až do 8. října. Vítězové všech krajů se pak utkají o celkové prvenství 26. listopadu ve Slovanském domě v Praze a diváci budou moci sledovat předávání cen v přímém přenosu na ČT 24.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...