V Brně vznikne inkubátor pro informatiky

Informatici, kteří si budou chtít založit firmu například na vývoj programů nebo tvorbu internetových stránek, si budou moci pronajmout za zvýhodněných podmínek kancelář v novém podnikatelském inkubátoru. V Brně ho za zhruba 500 milionů korun zřídí kraj s Masarykovou univerzitou. Většinou peněz by mohla přispět Evropská unie. Centrum pro vzdělávání, výzkum a inovace v informačních technologiích by mělo sídlit v Šumavské ulici nedaleko centra Brna. Masarykova univerzita tam odkoupí budovu, která se na inkubátor upraví.
V Brně funguje několik inkubátorů, kde lidé s nápadem mohou za zvýhodněných podmínek začít podnikat. V objektu získají kancelář na dobré adrese za výhodné nájemné, kontakty a poradenství. Po čase se firmy osamostatňují a stěhují do běžných komerčních prostor.
Jihomoravské inovační centrum, které zatím inkubátory spravovalo, fungovalo z dotací města a kraje. Samosprávám se investice vrací nepřímo - v podobě zaměstnanosti kvalifikovaných a nadějných lidí a daní, které malé inovativní firmy v místě svého sídla platí. Nyní centrum uvažuje o komerčnějším modelu, kdy by firmy podporovalo výměnou za podíl na základním jmění. Kdyby podporovaná firma uspěla a dosáhla velkých zisků, centrum by z toho finančně těžilo.
Brněnské podnikatelské inkubátory dnes mají k dispozici 7 100 metrů čtverečních. Nový inkubátor má nabídnout 10 000 metrů čtverečních. Obrat podporovaných firem, které v dnešních inkubátorech sídlí, loni stoupl o tři čtvrtiny na 350 milionů korun.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...